MasterChef Alican kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Alican, bu akşam ödül oyununa konuk olarak katılacak. MasterChef 2019’da Alican Sabunsoy sezonu ikinci sırada bitirmişti. Alican, bu akşamki bölümde ödül oyununa katılacak. Yeni bölüm öncesinde MasterChef Alican kimdir araştırılıyor. İşte Alican Sabunsoy hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 17.12.2020 19:18
Değiştirme Tarihi: 17.12.2020 19:18
MasterChef Alican kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en sevilen yarışması MasterChef Türkiye bu akşam özel bir bölümle ekrana geliyor. Geçen sezonun yarışmacıları ile bu sezonun yarışmacıları, ödül oyunu için birlikte mücadele edecek. MasterChef Alican de bu isimlerden biri. Sosyal medyadan da takip edilen Alican Sabunsoy, yeni bölümde öncesinde yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. 

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor. 

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı. 

Alican Sabunsoy, geçen sezon MasterChef Türkiye'de finale kaldı ve sezonu ikinci olarak tamamladı.

 

İlgili Sayfalar: Magazin