MasterChef Alican kimdir? Finalist Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli?

MasterChef Alican kimdir? Finalist Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 29.12.2019 18:56 | Değiştirme Tarihi: 29.12.2019 18:56

Alican Sabunsoy, bu akşam MasterChef Türkiye'de birincilik mücadelesi verecek. Finale kalmayı başaran MasterChef Alican, yarışmanın takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında ve nereli?

MasterChef Türkiye şampiyonu kim olacak bu akşam belli oluyor. Finale kalmayı başaran Alican Sabunsoy ise yarışmayı sevenler ve takip edenlerin gündeminde yer alıyor. Peki, MasterChef kimdir? 2019 MasterChef finalisti Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. 

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor. 

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı. 

Alican Sabunsoy, bu akşam MasterChef Türkiye'de şampiyon olmak için mücadele edecek

MASTERCHEF TÜRKİYE YARI FİNALDE NELER YAŞANDI?

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği MasterChef Türkiye'de dün akşam yarı final heyecanı yaşandı. 4 ay önce 20 yarışmacı ile başlayan yarışmada Alican, Güzide ve Cemre yarı finale kaldı. Bu üç yarışmacı arasında zorlu bir mücadele yaşandı. 3 oyun sonrasında en düşük puanı alan Güzide, 2019 MasterChef Türkiye üçüncüsü olurken Cemre ile Alican, finalist olarak adlarını yazdırdılar. Bu akşam MasterChef şampiyonu, Alican ile Cemre arasında geçecek zorlu yarış sonrasında belli olacak.