MasterChef Alican kimdir? Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli?

MasterChef Alican kimdir? Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 20.12.2019 20:18 | Değiştirme Tarihi: 20.12.2019 20:18

MasterChef Alican, bu akşam finale kalmak için mücadele verecek. Son beşe kalmayı başaran Alican, MasterChef eleme oyunu oynayacak 3 yarışmacıdan biri. Peki, MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

MasterChef Türkiye'de bu akşam eleme heyecanı var. MasterChef Alican ve iki arkadaşı, yarışmada finale kalmak için eleme oyunu oynacaklar. Yarışmayı takip edenler ise MasterChef Alican kimdir, Alican Sabunsoy kaç yaşında, nereli diye araştırmaya başladı. İşte MasterChef Alican Sabunsoy hakkında merak edilenler...

MASTERCHEF ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991'de Adana'da doğdu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren MasterChef Alican, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı. Alican Sabunsoy MasterChef Türkiye'de şampiyon olmak için mücadele ediyor.