MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adaylarından Eray Aksungur kimdir? MasterChef Eray'ın mesleği ne?

MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adayları dün akşamki üçüncü dokunulmazlık oyununun ardından belli oldu ve ilk dokunulmazlık oyunu sonrası aday gösterilen Duygu ve Furkan’ın ardından, ikinci dokunulmazlık oyununun ardından Ayyüce ve Ebru’nun eleme adayı olması ile birlikte dün akşam, son iki eleme adayı daha potaya girdi ve bu isimler Kırmızı takımdan Arem ve Eray oldu. MasterChef 2020'nin sıkı takipçileri, geçen hafta da eleme potasına giren ve bu haftaki eleme adaylarından olan Eray'ın kim olduğunu, kaç yaşında olduğunu ve mesleğini şimdiden araştırmaya başladı! MasterChef 2020’nin eleme potasındaki isimlerden Eray Aksungur kimdir? İşte, detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2020 18:41
Değiştirme Tarihi: 13.09.2020 18:41
MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adaylarından Eray Aksungur kimdir? MasterChef Eray'ın mesleği ne?

MasterChef 2020'de bu akşam nefes kesen bir eleme heyecanı daha TV8 ekranlarında sizlerle olacak! Hafta boyunca oynanan dokunulmazlık ve bireysel dokunulmazlık mücadelelerinin ardından eleme adayı olan isimlerden hangisi yarışmaya veda edecek?  Bu haftanın eleme adaylarından olan Eray elenecek mi? MasterChef Eray kimdir? İki hafta üst üste eleme potasına giren Eray bu hafta da potadan çıkabilecek mi? Haberimizde...

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.