MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adaylarından Ebru Has kimdir? MasterChef Ebru kaç yaşında, mesleği ne?

MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adayları dün akşam belli oldu ve ilk dokunulmazlık oyunu sonrası aday gösterilen Özgül ve Duygu’nun ardından, ikinci dokunulmazlık oyununun ardından Berker ve Ebru’nun eleme adayı olması ile birlikte dün akşam, son iki eleme adayı daha potaya girdi; bu isimler Gülşah ve Eray oldu. Yarışmanın sıkı takipçileri ise, bu haftaki eleme adaylarından Ebru'nun kim olduğunu, kaç yaşında olduğunu ve mesleğini şimdiden sorgulamaya başladı! MasterChef 2020’nin bu hafta eleme potasındaki isimlerinden biri olan Ebru kimdir? İşte, bu sorunun cevabı!

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2020 18:04
Değiştirme Tarihi: 06.09.2020 18:04
MasterChef 2020’nin bu haftaki eleme adaylarından Ebru Has kimdir? MasterChef Ebru kaç yaşında, mesleği ne?

MasterChef 2020 bu akşam eleme heyecanı ile yine izleyenlerin nefesini kesecek ve stüdyoda heyecan doruğa çıkacak! Hafta boyunca oynanan dokunulmazlık ve bireysel dokunulmazlık mücadelelerinin ardından eleme adayı olan isimlerden hangisi yarışmaya veda edecek? Bu haftanın eleme adaylarından olan Ebru, elenecek mi? MasterChef Ebru kimdir? Merak ettiğiniz her şey haber detaylarında!

MASTERCHEF'İN BU HAFTAKİ ELEME ADAYLARINDAN EBRU HAS KİMDİR?

28 yaşındaki Ebru Has, aslen Düzce Akçakocalıdır. İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca FMV Işık Okulları ve İBB Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary İnstitute Aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.

Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir. Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Has, Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Executive Chef olarak görev almıştır.

Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yaptığını ifade eden Ebru Has, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda olmaya hak kazanan isimler arasında yer almaktadır.