MasterChef 2020’de Kırmızı takım kaptanı olan Eray kimdir? Kırmızı takım kaptanı Eray Aksungur kaç yaşında?

MasterChef 2020’de Kırmızı takım kaptanı belli oldu! Ardından yaarışmanın sıkı takipçileri MasterChef Eray'ın kim olduğu sorgulamaya başladı! Dondurma ile en başarılı lezzeti ortaya koyan ve diğer 16 yarışmacıya fark atan isim olan Celal'in kendisine rakip olarak Kırmızı takım kaptanı olarak seçtiği Eray kimdir? MasterChef Eray ne iş yapıyor? MasterChef Eray kaç yaşında, nereli? Detaylar haberimizde…

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2020 00:40
Değiştirme Tarihi: 01.09.2020 00:40
MasterChef 2020’de Kırmızı takım kaptanı olan Eray kimdir? Kırmızı takım kaptanı Eray Aksungur kaç yaşında?

MasterChef 2020’de bu akşam kıran kırana bir mücadele daha verildi ve bir kaptanlık oyunu daha geride kaldı. Bu akşama damgasını vuran isimlerden Celal, Mavi takımın yeni kaptanı olurken; karşı takımda kendisine rakip olarak belirlediği isim Eray oldu. MasterChef 2020'nin yeni takım kaptanlarından Eray'ın nereli olduğu, kaç yaşında olduğu ve mesleği de merak edilenler arasında yerini aldı. Peki, MasterChef Eray kimdir? Sizler için derledik…

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE KIRMIZI TAKIMIN YENİ KAPTANI ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.