MasterChef 2020 takım kaptanları arasında oynanacak düelloyu kim kazandı? 24 Ağustos düello ödülü neydi?

MasterChef 2020'de takım kaptanlarının dün akşamki yeni bölümde belli olmasının ardından, takımların yeni kadroları belirlendi ve kıyasıya mücadele kaldığı yerden devam etti! MasterChef 2020'de takımların belli olmasından önce iki takımın kaptanı da şeflerin isteği üzerine düelloda karşı karşıya gelirken MasterChef'te böylece bir ilk yaşanmış oldu! Peki, 24 Ağustos PazartesiMasterChef 2020 takım kaptanları kim oldu? Hangi yarışmacılar düelloda karşı karşıya geldi? Detaylar ve merak ettiğiniz her şey haberimizde... 

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 10:04
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 10:04
MasterChef 2020 takım kaptanları arasında oynanacak düelloyu kim kazandı? 24 Ağustos düello ödülü neydi?

MasterChef 2020'de takım kaptanları dün akşam belli oldu. "MasterChef 2020'de kimler kaptanlığı kazandı, MasterChef 2020'de düelloyu kim kazandı, MasterChef'te düello ödülü neydi?" sorularının cevabını bulurken; düelloda ter dökecek iki ismin kim olduğunu da haber detaylarında bulabilirsiniz...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE YENİ TAKIM KAPTANLARI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye yeni bölümde ikinci haftanın kaptanlık oyunu dün akşam müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Kıyasıya geçen rekabet sonrasında MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan, günün en başarılı yarışmacısı Uğur oldu. Mavi takım kaptanı Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak Özgül’ü seçti. Sonrasında bu iki kaptan, sırasıyla yarışmacıları seçmeye başladı ve bu haftanın takımları şu şekilde oluştu:

MAVİ TAKIM: Uğur, Emir, Berk, Duygu, Gülşah, Ebru, Ayyüce, Eray

KIRMIZI TAKIM: Özgül, Barbaros, Furkan, Tanya, Esra, Serhat, Celal, Sefa

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020'DE DÜELLOYU HANGİ TAKIMIN KAPTANI KAZANDI? UĞUR MU ÖZGÜL MÜ?

Dün akşam MasterChef Türkiye’de Mavi takım kaptanı Uğur ile Kırmızı takım kaptanı Özgül, ilk kaptanlık düellosunda karşı karşıya geldi. Oyunda yarışmacılardan istenen yemek ise “Somon Carpaccio” oldu.

Bu yemeği hazırlamaları için verilen süre ise 30 dakikaydı. Sürenin sonunda şefler hazırlanan tabakları inceledi ve tadım sonrasında Mehmet şefin tabağına en yakın olarak yemeği hazırlayan kişi Özgül oldu.

Özgül, böylece Kırmızı takıma beş dakikalık avantajı kazandırdı.

DÜELLODA ÖDÜL NEYDİ?

MasterChef 2020’de bu hafta uygulanan yeni format ile birlikte düelloyu kazananın alacağı ödül de açıklandı. Her hafta farklı bir ödülün verileceği düellonun dün akşamki galibi olan kaptanın takımı, 5 dakikalık bir avantaj kazanacaktı.

Bu avantajı, yapılacak ilk takım oyununda kullanabilecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

23 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2020’de dün akşam eleme oyunu iki aşamalı yapıldı. İlk oyunda üç yarışmacı MasterChef’te kalırken diğer üç yarışmacı final oyunu oynadı. İlk turda yarışmacılara verilen ana ürün ile yaratıcı bir yemek yapmaları istendi.

Bu oyunda en başarılı üç tabağı çıkaran isimler Eray, Duygu ve Ayyüce oldu. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan Eray oldu. Onu sırasıyla Duygu ve Ayyüce takip etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE’YE VEDA EDEN İSİM

Dün akşam MasterChef Türkiye’de final eleme oyununa kalan isimler ise Esra, Sedat ve Celal oldu. Bu yarışmacılar, verilen süre içinde en iyi Ciğer Sarma tabağı çıkarmaya çalıştı.

Bu yemeği hazırlamak için verilen süre ise 40 dakikaydı. Süre sonunda şefler ilk olarak en başarılı tabağı açıkladı. Celal, eleme gecesi final oyununda daha iyi tabak çıkardı ve MasterChef Türkiye 2020'de yoluna devam etti.

Son iki isim arasından ise tabağı daha zayıf olan Sedat, MasterChef Türkiye'ye veda etti.