MasterChef 2020 ilk sekiz yarışmacı belli oldu! İşte 9 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye 8 finalisti

MasterChef Türkiye’de ana kadroya giren ilk sekiz yarışmacı belli oldu. Final turuna kalan 28 yarışmacıdan ilk gruptaki on dört kişi, bir hafta boyunca ismi yazılı önlüğü almak için mücadele etti. Tam bir lezzet mücadelesi verilen MasterChef’te her gün birer kişi, ana kadroya girmeyi başardı. 9 Ağustos Pazar günü MasterChef Türkiye’nin 20. bölümünde ise sekiz kişiden iki isim, ana kadroya seçildi. Kıyasıya mücadele sonunda MasterChef Türkiye’nin ilk sekiz yarışmacıları kimler oldu? MasterChef 2020 ana kadrosuna kimler seçildi? MasterChef’te bu akşam kimler elendi?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 00:37
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 00:47

TV8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2020’de heyecan dorukta! Yüz bin kişinin başvurduğu MasterChef’te ana kadro yarışmacıları olacak 16 kişinin belirlenmesine devam ediliyor. Yoğun başvuru sonunda eleme turunun arttığı MasterChef 2020’de ilk sekiz yarışmacı belli oldu. Final turunda nefes kesen mücadeleler sonunda on dört kişilik ilk gruptan sekiz kişi, MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçildi. Diğer gruptan aynı şekilde seçilecek sekiz yarışmacı ile birlikte MasterChef 2020’nin ana kadro yarışmacıları belli olacak. İşte MasterChef Türkiye’nin ilk sekiz yarışmacısı ve MasterChef’ten elenenler…

MASTERCHEF TÜRKİYE İLK SEKİZ YARIŞMACISI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna giriyor. Bu şekilde seçilen yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer oldu.

MASTERCHEF’TE KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin bu akşam ekrana gelen 20. bölümde sekiz yarışmacı önlüğü alabilmek ve ana kadroya girebilmek için kıyasıya rekabet etti. İki oyunda MasterChef 7. ve 8. yarışmacıları seçildi. Diğer altı isim; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç MasterChef Türkiye’den elendi.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE ELEME SİSTEMİ NASIL?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.