MasterChef 2020'de yıldızlar geçidi! Erhan Yazıcıoğlu kimdir? Erhan Yazıcıoğlu hangi filmlerde rol almıştır?

MasterChef 2020'nin bu akşamki konuklarından biri olan usta oyuncu Erhan Yazıcıoğlu'nun kim olduğu ve rol aldığı projeler şimdiden merak edilenler arasında yerini aldı! Yarışmanın sıkı takipçileri, MasterChef 2020'ye bu akşam konuk olacak usta oyuncuların hayatını ve çalıştıkları projeleri sorgulamaya devam ederken; "Erhan Yazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?" sorularının cevabını sizler için derledik! Merak ettiğiniz detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 19:05
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 19:05
MasterChef 2020'de yıldızlar geçidi! Erhan Yazıcıoğlu kimdir? Erhan Yazıcıoğlu hangi filmlerde rol almıştır?

MasterChef 2020'nin Boğaz'da çekilen özel bölümünde yarışmacılar usta oyuncular için tabaklar hazırladı ve tüm hünerlerini sergiledı! MasterChef 2020'ye damgasını vuran bir yeni bölüm daha TV8 ekranlarında sevenleri ile buluşurken; sizler için Erhan Yazıcıoğlu'nun  hayatına ve bilinmeyenlerine haberimizde yer verdik! Erhan Yazıcıoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Haberimizde...

ERHAN YAZICIOĞLU KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen, seslendirme sanatçısı ve sunucu Erhan Yazıcıoğlu, 1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.
Babası Muhsin Yazıcıoğlu’nun karşı çıkmasına rağmen 17 yaşında İstanbul Şehir Tiyatroları’na figüran olarak giriş yapan Yazıcıoğlu, İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan emekli oluncaya dek, pek çok oyunda önemli roller üstlenmiştir.
Oldukça genç bir yaşta emekli olduğu için, yıllarca çalıştığı kuruma, daha sonra konuk oyuncu statüsü ile geri dönen Yazıcıoğlu; ayrıca, tiyatro hayatı boyunca, Tiyatro İstanbul, Sadri Alışık Tiyatrosu gibi tiyatrolarda konuk oyuncu ve konuk yönetmen olarak çalışmalar yapmıştır. 
Televizyondaki "Seç Bakalım" adlı programıyla adından uzun süre söz ettiren Yazıcıoğlu, tiyatronun yanı sıra uzun yıllar seslendirme ve seslendirme yönetmenliği yapmıştır. 
Erhan Yazıcıoğlu, 18 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirilmiş; Şehir tiyatrolarının 100. yılına özel olarak ise repertuara Çürük Temel, Lillian, Kerbela, Cibali Karakolu, On İki Öfkeli Adam oyunlarını eklemiştir. 
1 Aralık 2015 tarihinde görevinden istifa eden. Erhan Yazıcıoğlu, genç isimlerin ağırlıklı olduğu Çatı Katı Aşk dizisinde Asaf Bey karakterine hayat vermektedir.

ERHAN YAZICIOĞLU'NUN ROL ALDIĞI DİZİLER

Çatı Katı Aşk - 2020

Kafalar Karışık - 2018

Karadayı - 2012

Kayıp - 2007

Kısık Ateşte 15 Dakika - 2006 Adnan Arsev

Şemsi Paşa Pasajı - 2000

Palavra Aşklar - 1995

Mavi Mavi - 1985 Ruşen