MasterChef 2020'de yeni takım kaptanları kim oldu? 21 Eylül MasterChef kaptanlık oyunu ve yeni takımlar...

MasterChef 2020'de bu hafta da, heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Bu akşam TV8 ekranlarında oynanacak kaptanlık oyununun ardından Mavi takımın yeni kaptanı belli oldu. Mavi takımın yeni kaptanının söyleyeceği isim de Kırmızı takımın yeni kaptanı oldu ve yarışmada takımlar yeniden oluşturuldu. Her iki takım kaptanı da, uygulayacakları stratejiye göre bir takım kurdu ve müdadele hafta boyunca sürdü. Peki, 21 Eylül MasterChef 2020'de yeni takım kaptanı kim oldu? Kaptanlık oyununu kim kazandı? Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 22:33
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 00:25

MasterChef 2020'de kaptanlık oyunu mücadelesi bu akşam ekrana geldi! Takımların yeni kaptanlarının belirlendiği oyun, bu haftanın takımlarını ortaya çıkardı. Kurulan yeni takımların nasıl olacağı, kimlerin takım kaptanı olacağı şimdiden merak ediliyordu. 21 Eylül Pazartesi günü MasterChef 2020'nin 60. yeni bölümü kaptanlık oyunu detayları haberimizde.

Haber ile ilgili metin girin!.

21 EYLÜL MASTERCHEF 2020'DE YENİ TAKIM KAPTANLARI KİM? KAPTANLIK OYUNUNU KAZANAN YARIŞMACI...

MasterChef 2020'de bu akşam ekrana gelen kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı belli oldu. MasterChef 60. bölümde yarışmacılar, kaptan olabilmek için 45 dakika sürede sekiz adet içli köfte yapması gerekiyordu. Çok sevdiğimiz bu yemeği yapabilmek için herkes tüm marifetlerini sergiledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Verilen sürenin bitimi ile şefler hazırlanan içli köftelerin tadımını yaptılar. Sonrasında içlerinden en çok beğenilen yarışmacılar seçildi. Mehmet şef Ebru'yu, Somer şef Serhat'ı, Danilo şef ise Duygu'yu, Esra'yı ve Uğur'u seçti. Devamında şefler bu yarışmacıların içli köftelerini bir kez daha tattılar. Finale kalan isimler; Ebru, Serhat ve Uğur oldu. Bu üç yarışmacı arasından MasterChef'te kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı Uğur oldu. MasterChef Uğur, bir hafta boyunca mücadele edeceği Kırmızı takımın kaptanı olarak Emir'i seçti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIM HANGİ YARIŞMACILARDAN OLUŞTU?

Mavi takım kaptanı olan Uğur ve onun seçtiği Kırmızı takım kaptanı Emir, geriye kalan yarışmacılardan tek tek isimler söyleyerek takımları oluşturdu. İşte MasterChef'te bu haftanın takımları...

Mavi Takım: Uğur, Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa, Celal

Kırmızı Takım: Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru, Walison

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam kaptanlık oyunu sonrasında takımlar belirlendi. Son olarak Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Emir, düello için karşı karşıya geldi. Yarışmacılar, 30 dakika içinde mıhlama ve mısır ekmeği yapılması istendi. Sürenin sonunda beş dakikalık süre avantajını kazanan Mavi takım kaptanı oldu.

MASTERCHEF 2020'DE DÜN AKŞAM KİM ELENDİ? MASTERCHEF'E VEDA EDEN İSİM...

MasterChef’te beşinci hafta, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Mavi takım ile Kırmızı takım arasında oynanan üç dokunulmazlık oyunu sonrasında altı eleme adayı ortaya çıktı. Mavi takımdan Serhat ve Özgül; Kırmızı takımdan ise Sefa, Selin, Tanya, Berker eleme potasına girdi.

Eleme gecesi final oyununda Berker, Tanya ve Selin, Somer Şefin imza tabağını hazırlamaya çalışırken yarışmacılara bu zorlu yemeği hazırlaması için bir saat süre verildi.

Süre sonunda hazırlanan tabakların tadımı şefler tarafından yapıldı. Üç yarışmacı arasında en zayıf tabağı hazırlayan Selin, dün akşam MasterChef 2020’ye veda etti.

BU HAFTA MASTERCHEF 2020'NİN KADROSUNA DAHİL OLAN YARIŞMACI...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF WALİSON FONSECA KİMDİR?

Santos Sao Paulo doğumlu 35 yaşındaki Walison,18 yıl boyunca oyunculuk ve modellik üzerine uluslararası alanda başarılı işler yapmış; Meksika, ABD (Miami, NYC, Los Angeles), İtalya (Milano), Kore olmak üzere dörtten fazla ülkede yaşamıştır. Melisa Pınar ile evli olan Walison Fonseca’nın, 11 yaşında "Amaya" adında da bir çocuğu vardır.

Portekizce, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere beş dil bilen Walison kendisini ve Türkiye'ye gelme hikayesini şu şekilde ifade etmektedir:

"Dünyada uzun yıllar sonra Malta adasında bir işim vardı ve bu işten sonra Türkiye'yi tanımaya ilgi duydum. Kısa süre sonra İstanbul'a aşık oldum ve burada yaşamaya karar verdim. Türk kültürünü seviyorum çünkü burada kendimi evimde hissediyorum."