MasterChef 2020'de ödül oyununu kim kazandı? 24 Kasım Salı MasterChef 2020'de ödül oyunu kazanan ve ödül...

MasterChef 2020'de bu akşam heyecan dolu bir ödül oyunu TV8 ekranlarında yarışmanın sıkı takipçileri buluştu! Her hafta birbirinden farklı lezzetleri hazırlamak için kollarını sıvayan yarışmacılar; bu hafta makarna çeşitlerini hazırlayarak mücadelesini sürdürdü! Ödül oyununda nefesler tutulurken kazanan büyük ödülün miktarı ve 24 Kasım Salı günü ödülü kazanan belli oldu! Peki, bu akşam ödül oyununu kim kazandı? Hepsi ve daha fazlası haber detaylarında...

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2020 22:33
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 23:29
MasterChef 2020'de ödül oyununu kim kazandı? 24 Kasım Salı MasterChef 2020'de ödül oyunu kazanan ve ödül...

MasterChef 2020'de bu akşam ödül oyunu nefes kesti ve yarışmacılar kendilerinden istenen makarna çeşitlerini hazırlamak için mücadele etti! Stüdyoda birbirinden renkli anlar yaşanırken; büyük ödülün sahibi bu akşam belli oldu! MasterChef 2020'de 24 Kasım Salı günü ödül oyununu kazanan takım,ödül ve daha fazlası yeni bölümün hemen ardından haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

24 KASIM SALI MASTERCHEF 2020'DE ÖDÜL OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam oynanan ödül oyunu ilk turunda takım olarak karşılaştı. Bu turda şefler yarışmacılardan dört çeşit makarna yapmalarını istedi. Bu dört çeşit makarnayı yapacak yarışmacılar kaptanlar tarafından belirlendi ve dört düello eşleşmesi ortaya çıktı. İşte yapılacak makarnalar ve eşleşmeler...

1. Deniz Mahsullü Ravioli : Özgül - Emir

2. Bolognese Soslu Tagliatelle : Ebru - Sefa

3. Porçini Pappardelle: Uğur - Eray

4. Parmesanlı, Trüflü Tagliani: Barbaros - Serhat

DUYDUKLARI SES İLE YARIŞMACILAR ŞOK OLDU!

Bu makarnaların yapılması için verilen süre ise 50 dakika... Kaptanlar tarafından eşleştirilen yarışmacılar, istenilen makarnaları hazırlamaya başladı. On dakika geçtikten sonra şeflerin sürpriziyle karşılaştılar. Oyunu durduran şefler, yarışmacıların tezgahlarını değiştirdi. Böylece her yarışmacı, yerine geçtikleri arkadaşlarının bıraktığı makarnaları tamamlamaya çalıştı.

Sürenin bitimiyle şefler makarnaların tadımını tek tek yapıp anında sonucu açıkladılar. İlk sırada yer Özgül - Emir düellosunda Deniz Mahsüllü Ravioli yapmışlardı. Şefler, tadım yaptıktan sonra iki yarışmacıdan Emir'in yaptığı makarnanın daha başarılı olduğunu belirtti. Böylece Kırmızı takım 1-0 öne geçti.

İkinci sırada Ebru ve Sefa tarafından yapılan Bolognese Soslu Tagliatelle vardı. Tadım sonrasında şeflerin beğenisini kazanan Ebru olunca Mavi takım skoru eşitledi.

Üçüncü sırada Uğur ve Eray tarafından yapılan Porçini Pappardelle'nin tadımı yapıldı. Şefler, bu iki yarışmacıdan Uğur'un yaptığı makarnayı daha çok beğendi. Ve Mavi takım 2-1 öne geçti.

Ödül oyununda son olarak Serhat ile Barbaros'un yaptığı Parmesanlı, Trüflü Tagliani şeflerin beğenisine sundu. Tadım sonrasında şefler, Serhat'ın yaptığı makarnayı daha çok beğendiklerini açıkladı. Böylece Mavi takım, 3-1 öne geçtiği ödül oyununu kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE 25 BİN LİRA ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

Ödül oyunu ilk turunu kazanan Mavi takımın yarışmacıları, ikinci turda bireysel olarak karşı karşıya geldi. Dört yarışmacı, 40 dakikada orman meyveli tart yaparak 25 bin lira olan ödülü kazanmak için çalıştı. Süre sonunda şefler tadım yaptıktan sonra aldığı kararı açıkladı. Şeflerin kararını göre ödül oyununu kazanan yarışmacı Özgül oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

23 KASIM PAZARTESİ MASTERCEHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? TAKIMLARIN YENİ HALİ...

MasterChef 2020’de şefler, oyun öncesinde son sekize kalmayı başardıkları için yarışmacılara bıçak seti hediye etti. Devamında ise önlerinde kutuların kaldırılması ile kaptanlık oyununda yapacakları yemek belli oldu. Şefler, yarışmacılardan 50 dakika için on tane çiğbörek yapmalarını istedi.

MAVİ TAKIM KAPTANI, KİMİ KIRMIZI TAKIM KAPTANI SEÇTİ?

MasterChef’te dün akşam kaptanlık oyununu kazanan Ebru oldu. Böylece, bu haftanın Mavi takım kaptanı olan Ebru, Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa’yı seçti.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye’nin 15. Haftasında Ebru ve Sefa kaptan oldu. Bu iki kaptanın yarışmacı seçimi ile oluşan Mavi takım ve Kırmızı takım kadrosu şöyle:

MAVİ TAKIM: Ebru, Özgül, Serhat, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Sefa, Barbaros, Emir, Eray