MasterChef 2020'de MasterClass oyununu kim kazandı? İşte 20 Ağustos MasterChef'te kazanan isim...

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam yarışmacılar, bu senenin ilk MasterClass eğitimini aldı. Heyecan dolu MasterClass eğitiminin ardından yarışmacılar, MasterClass oyununda öğrendiklerini sergiledi ve müthiş mücadelenin ardından bir kişi MasterChef'te MasterClass ödül oyununu kazandı. Peki, MasterChef 2020'de MasterClass oyununu kim kazandı? İşte 20 Ağustos MasterChef'te kazanan isim...

Yayınlanma Tarihi: 21.08.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 21.08.2020 00:17
MasterChef 2020'de MasterClass oyununu kim kazandı? İşte 20 Ağustos MasterChef'te kazanan isim...

TV8 ekranlarının herkes tarafından soluksuz olarak takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020'de bu akşam yarışmacılar, Mehmet Şef tarafından MasterClass eğitimi aldı. Bu yılın ilk MasterClass'ında yarışan yarışmacılar, Mehmet Şef ve diğer şeflerden öğrendikleriyle en iyi tabakları sunmaya çalıştı. Öte yandan Mehmet Şef yarışmacılara kendilerini daha çok geliştirebilmeleri adına tek tek kitap dağıttı ve bu kitabı çok iyi çalışmalarını söyledi. Peki, MasterChef 2020'de MasterClass oyununu kim kazandı? İşte 20 Ağustos MasterChef'te kazanan isim...

MASTERCHEF'TE MASTERCLASS OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam heyecan dolu anlar yaşandı. Yeni sezonda yeni yarışmacılarla birlikte ilk kez MasterClass eğitimi yapıldı. 2 ayrı etaptan oluşan MasterClass eğitimini veren Mehmet Şef, yarışmacılara oldukça fazla teknik gösterdi. İlk etapta yarışmacılara sebze kesme ve doğrama tekniklerini gösteren Mehmet Şef daha sonra ise 2. etap olan et kesme tekniğine geçti. Bu iki etapta en başarılı teknikleri uygulayarak şeflerden tam not alan 4 yarışmacı Uğur, Serhat, Barbaros ve Berk oldu. Bu 4 yarışmacı son etapta birbirleriyle karşılaştı. 

Mehmet Şef 4 yarışmacıdan öğrettiği tekniklerle ilgili yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi ve yarışmacılara sürelerini verdi. Öğrendiği tekniklerle en iyi ve en lezzetli tabağı yapan yarışmacı Serhat oldu.

MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEYDİ?

Mehmet Şef, MasterClass oyununu kazanan ve en iyi tabağı ortaya koyan yarışmacıya nasıl bir ödül verileceğini açıkladı. 4 yarışmacı arasında en lezzetli yemeği yapan isim, şefler tarafından yeni bir bıçak takım setiyle ödüllendirilecekti. Bu bıçak takım setinde kazanan yarışmacının üzerinde ismi olacağını da Mehmet Şef ayrıca ekledi.