MasterChef 2020'de Masterclass'ı kim kazandı? Duygu mu Eray mı?23 Eylül Perşembe Masterclass kazanan yarışmacı

MasterChef 2020'de bu akşam yarışmanın en önemli etaplarından biri olan MasterClass heyecanı ekrana geldi. Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef'in vereceği eğitimlerin akabinde, yarışmacılar ilk önce tam kadro yarıştı fakat ikinci turda en iyi sekiz yarışmacı MasterClass'a devam etti. Son turda Somer Şef'in vereceği eğitime katılan en iyi dört yarışmacısından biri, en başarılı tabağın sahibi oldu. Peki, MasterChef 2020'de bu akşam MasterClass'ı kim kazandı? 23 Eylül MasterClass kazanan yarışmacı...

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 00:04
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 00:38

MasterChef 2020'ye damgasını vuran MasterClass'lara bu akşam bir yenisi daha eklendi ve stüdyoda yaşanan birbirinden heyecanlı anlar ekrana geldi. TV8 ekranlarının en sevilen yarışmalarından biri olan MasterChef 2020'de bu akşam sırası ile Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef'in verdiği eğitimlerden geçen yarışmacılar arasından biri kişi birinci oldu ve Somer Şef'in açıkladığı ödülü kazandı! Peki, 23 Eylül MasterChef 2020'de MasterClass'ı kim kazandı? Bu akşamki MasterClass ödülü ne oldu? MasterChef 2020'nin 62. yeni bölümü MasterClass detayları haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

23 EYLÜL MASTERCHEF 2020'DE MASTERCLASS'I KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam yarışmacıları, takım önlüklerini çıkarıp beyaz önlüklerini giydi ve şeflerden MasterClass dersleri aldı. İlk olarak 16 yarışmacı, Mehmet şefin verdiği tabak düzeni, tabaklama üzerine eğitim aldı. Eğitim sonunda yarışmacılar, gösterilen teknikleri kullanarak tabak sunumu hazırladılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şefler, tek tek dolaşarak yarışmacıların hazırladığı tabak sunumu örneklerini inceledi. Sonra değerlendime yaptılar ve 9 kişi sonraki tura geçti. Danilo şeften MasterClass alma şansını yakalayan isimler; Serhat, Furkan. Özgül, Barbaros, Tanya, Eray, Emir, Ebru, Duygu oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

İkinci turda sekiz yarışmacı, Danilo şeften burger MasterClass eğitimi aldı. Eğitim sonrasında yarışmacılar önce hamburger ekmeği yaptı. Devamında bir hamburger yaptılar. Şefler, yapılan hamburgerlerin tadımını yaptıktan sonras MasterClass'ta finale kalan isimleri açıkladı. Bu akşam, MasterClass'ta son tura kalan yarışmacılar Duygu, Özgül, Furkan ve Eray oldu.

MasterClass finalinde son ikiye kalan isimler Eray ile Duygu oldu. Şeflerin oybirliği ile açıkladığı karara göre bu akşam MasterClass ödülünü kazanan Eray oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

23 EYLÜL ÇARŞAMBA MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEDİR?

MasterChef 2020'de bu akşamki MasterClass ödülünü kazanan yarışmacı, ülkemizdeki, dünyanın en iyi 100 restoran arasına giren iki restorandan birine sahip olan Maksut Aşkar tarafından verilecek MasterClass alma şansı yakalayacak!

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye 2020’nin altıncı haftasında kurulan yeni takımlar, ilk dokunulmazlık için dün akşam karşı karşıya geldi. Oyunda takımlar, "Salaş Balıkçılık"teması üzerine mücadele verdi. Mavi takımın beş dakikalık süre avantajı vardı. Bu şekilde oynanan oyunda hazırlanan yemekler şeflerin tadımına sunuldu. Tadım sonrasında şefler hangi yemeklerin daha başarılı olduğunu tek tek açıkladı. Mavi takım, değerlendirme yapılan beş yemekten dördünde galip geldi. Böylece dün akşam MasterChef’te ilk dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Ardından, dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için MasterChef mutfağına girdi. Siyah önlükleri giyen Kırmızı takım, Danilo şefin imza tabağı olan "Gizli Orman" hazırlamak için kıyasıya bir mücadele içine girdi. Bu yemek için yarışmacılara verilen süre 45 dakika olarak belirlendi. Önceki oyunda takım olarak omuz omuza yarışan Kırmızı takım yarışmacıları, bu defa bireysel olarak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Şefler, gecenin en iyi tabağını hazırlayan kişi olarak Emir’in bireysel dokunulmazlığı kazandığını ilan ettiler.

MasterChef’te dün akşam nefes kesen dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Takım olarak dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyununda karşılaştılar. Bu oyunu kazanan Emir ise MasterChef Türkiye’nin 6. haftasının 1. eleme adayı olarak Özgül'ü eleme potasına gönderdi. Ardından, takım içerisinde yapılan oylama doğrultusunda ise haftanın ikinci eleme adayı MasterChef Esra oldu.