MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? 23 Kasım Pazartesi MasterChef haftanın takımları

MasterChef 2020'de son sekiz yarışmacı kaptanlık oyununda nefes kesen bir mücadele verdi! Şefler, yarışmacılardan çiğbörek yapmasını istedi ve stüdyoda büyük bir çekişme yaşandı! Kaptanlık mücadelesi sürerken TV8 ekranlarına gelen birbirinden renkli anlar izleyenleri ekrana kilitledi. Peki, 23 Kasım MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı?MasterChef 2020 kaptanlık mücadelesinde bu akşam neler yaşandı? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2020 22:43
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 00:36

MasterChef 2020'de bu akşam heyecan zirveye taşındı ve sona yaklaştıkça artan rekabet an be an ekranlara yansıdı! Takım kaptanlığı için mücadele eden yarışmacılardan hangisi en başarılı tabağın sahibi oldu ve kaptanlığı kazandı? MasterChef 2020'de takım kaptanı kim oldu? 23 Kasım MasterChef 2020'de takım kaptanı kim oldu? Kaptanlık oyununda neler yaşandı? Hepsi bu akşam TV8'de...

Haber ile ilgili metin girin!.

23 KASIM PAZARTESİ MASTERCHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? YENİ TAKIM KAPTANLARI...

MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde ilk olarak son elemeye dair yarışmacıların düşünceleri soruldu. Geçen hafta yarışmaya veda eden Ayyüce'nin Serhat ve Eray için söyledikleri, bu yarışmacıların yorumları, Özgül'ün tartışmaya katılması ile gerginlik tırmandı. Tartışmalar sonrasında kaptanlık oyununa geçildi. MasterChef 2020'de yeni haftanın takımlarını belirleyecek kaptanlık oyununda şefler yarışmacılardan on tane çiğ börek yapmalarını istedi. Bunun için ise 50 dakika süre verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Süre bitiminde şefler, hazırlanan çiğböreklerin tadımını yaptı ve finale kalan üç yarışmacıyı açıkladı. Bu isimler Eray, Sefa ve Ebru oldu. Kaptanlık oyununda üçüncülüğü Sefa, ikinciliği ise Eray oldu. Gecenin en iyi çiğböreğini yaparak kaptanlık oyununu kazanan Ebru, bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu.

HAFTANIN KAPTANLARI KİMLER OLDU?

MasterChef'in bu akşam ekrana gelen 106. bölümünde son sekiz yarışmacı ile kaptanlık oyunu oynandı. Kıyasıya mücadele sonrasında kaptanlık oyununu kazanan Ebru oldu. Mavi takım kaptanı olan Ebru, rakip olarak Sefa'yı Kırmızı takım kaptanı olarak seçti.

MASTERCHEF 2020'DE HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye'de bu akşam Mavi takım kaptanı Ebru ile Kırmızı takım Sefa'nın kalan yarışmacılar arasından seçim yaparak haftanın takımları şu şekilde oluşturuldu;

MAVİ TAKIM: Ebru, Özgül, Serhat, Uğur

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM: Sefa, Barbaros, Emir, Eray

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KAZANAN VE ELDE EDİLEN AVANTAJ!

MasterChef 106. bölüm sonunda kaptanlar düellosu yapıldı. Takımına büyük avantajı kazandırmak isteyen iki kaptan arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Kazanan kaptan, ilk dokunulmazlık oyununda hem şeflerin vereceği üç konseptten birini seçebilecek hem de düellodaki eşleşmeleri seçebilecek.

Kaptanlar düellosunda yarışmacılardan istenilen yemek rulo kuzu kolu oldu. Bu yemeğin hazırlanması için verilen süre sie 50 dakika oldu. Sürenin bitmesi ile şefler, tadım yaparak kaptanlar düellosunu kazanan yarışmacıyı açıkladı. Buna göre, MasterChef'te bu akşam kaptanlar düellosunu kazanan Sefa ve Kırmızı takım oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de dün akşam eleme gecesinin son kısmında eleme adayları ile bir eleme oyunu oynandı. Üç yarışmacı, Somer şefin özel tarifi olan Uskumru Dolması yapmaya çalıştı. Üç eleme adayı da yemek sırasında çok zorlandı. Verilen süre sonunda yarışmacılar, istenilen tabağı hazırladı ve şeflerin beğenisine sundu. Şefler tadım sonrasında değerlendirmeyi yaptı ve elenen ismi açıkladı. Diğer yarışmacılara göre daha zayıf tabak hazırlayan Ayyüce, MasterChef’e veda eden isim oldu.

MASTERCHEF AYYÜCE KAMİT KİMDİR?

1996 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Ayyüce Kamit, 1.68 boyunda ve 45 kilodur. Lise sona kadar Sakarya’da eğitim gören Ayyüce, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Bunun akabinde, Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi alan Ayyüce, 360 İstanbul adlı restaurantta 4 aylık stajını tamamladıktan sonra bir yıl da aktif olarak orada çalışmaya devam etmiştir.  Ardından Marmaris Grand Azur Hotelin İtalyan Mutfağında üç ay çalışan Ayyüce, İstanbul’a döndüğünde Nicole Restoran’da işe başlamış ve son olarak, 2 yıl pastanede çalıştı.

MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer almaya hak kazanan Ayyüce Kamit, mutfak ile yakından ilgilenmektedir.