MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? 2 Kasım Pazartesi MasterChef yeni takımları nasıl oluştu?

MasterChef 2020'de bu akşam nefesler tutuldu ve bu hafta kurulacak yeni takımların kaptanları belirlendi! Yarışmanın sıkı takipçilerinin her hafta merakla beklediği kaptanlık oyunu mücadelesinde bu akşam yarışmacılar en lezzetli pankeki yapmak için mücadele etti! Şeflere en lezzetli pankeki hazırlarken, sunum tabağındaki pankeklerin yıkılmaması için de gayret gösteren MasterChef 2020 yarışmacıları sayesinde ekrana renkli anlar geldi! 2 Kasım Pazartesi MasterChef 2020 91. yeni bölümünde kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef'te yeni dönemde neler değişti? Dokunulmazlık ve eleme oyunu sistemi nasıl olacak?

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 23:38
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 00:47

MasterChef 2020'nin bu akşamki yeni bölümünde oldukça heyecanlı bir kaptanlık oyunu ekrana geldi ve yarışmanın sıkı takipçileri, şeflerin yarışmacılardan istediği pankek mücadelesinde ekrana kilitlendi! Şefler, oyun öncesinde MasterChef 2020'nin yeni formatını açıkladı. Her hafta değişen takım kaptanları ve takımların nasıl kurulacağı merak ediliyordu. MasterChef'te 2 Kasım kaptanlık oyununu kim kazandı, yeni takım kaptanı kim oldu, bu hafta takımlar kimlerden oluştu? işte MasterChef 2020 yeni dokunulmazlık, eleme sistemi ve kaptanlık oyunu detayları...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 YENİ FORMATINDA DOKUNULMAZLIK VE ELEME SİSTEMİ NASIL OLACAK?

MasterChef Türkiye'de bu akşam kaptanlık oyunu öncesinde şefler tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Somer şef tarafından açıklanan yeni formata 3 Kasım Salı gününden itibaren başlıyor. Bundan sonra her Salı günü ödül oyunu oynanacak. Çok özel ödüllerin verileceği bu oyun, MasterChef'e ayrı bir heyecan katacak!

Bu zamana kadar MasterChef'te Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri oynanan dokunulmazlık oyunu, bundan sonra Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Fakat bu sefer her dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden takımdan sadece üç eleme adayı belirlenecek. Eleme oyunu da bu üç isim ile oynanacak.

2 KASIM MASTERCHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANACAK? YENİ TAKIM KAPTANLARI...

MasterChef 2020'de bu akşam kaptanlık mücadelesi iki oyun şeklinde yapılıyor. İlk oyunda yarışmacılardan istenen yemek pankek oldu. Çikolatalı, orman meyveli ve on katlı yapılması istenen yarışmacılara verilen süre 25 dakika oldu. Süre sonunda şefler, değerlendirme yaparken ilk baktıkları pankeklerin yıkılmaması oldu. Yaptıkları pankekleri devrilen yarışmacılar değerlendirilmeye alınmadı. Özgül, Furkan, Ebru, Uğur, Eray, Esra'nın yaptığı pankekler bu sebepten dolayı değerlendirilmedi. Geriye kalan yarışmacılardan ikinci etaba kalanlar ise Barbaros, Ayyüce, Emir, Sefa ve Serhat oldu.

Kaptanlık oyunu 2. etabında yarışmacılardan istenen yemek tuzlu krep idi. Bunun için ise verilen süre 30 dakika oldu. Sürenin bitiminde şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Bu etapta Sefa, Barbaros, Emir'in yaptığı yaptığı krepler şeflerin beğenisini kazandı. Bu üç yarışmacı arasında ise en iyi krebi yapan Emir, kaptanlık oyununu kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE KAPTANLAR KİMLER OLDU?

Bu akşam oynanan kaptanlık oyununu kazanan Emir oldu. Mavi takım kaptanı olan Emir, Kırmızı takım kaptanı olarak Serhat'ı seçti.

BU HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları Emir ile Serhat, kalan dokuz yarışmacıdan tek tek seçim yaparak bu haftanın takımlarını oluşturdu. İşte haftanın takım kadroları;

MAVİ TAKIM: Kaptan Emir, Furkan, Esra, Eray, Ayyüce, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Uğur, Özgül, Ebru

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 91. bölümde son olarak kaptanlar düellosu oynandı. Şefler, bu düelloda kaptanlardan ekşili köfte yapmalarını istedi. Bu yemek için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, kaptanların hazırladıkları ekşili köftelerin tadına baktı. Bu oyunda şeflerinde daha çok beğendiği Serhat oldu ve kaptanlar düellosunu kazanarak Kırmızı takıma büyük bir avantaj kazandırdı.

Kaptanlar düellosunu kazanan Serhat, oynanan takım oyunu öncesinde şeflerle birlikte yapılacak menüyü belirleyecek. Bir gün önce belirlenecek bu menüyü takım arkadaşları ile birlikte çalışma imkanı olacak. Kaybeden mavi takım yarışmacıları ise menüyü takım oyunu öncesinde öğrenecek.

MASTERCHEF’E GEÇEN HAFTA KİM VEDA ETTİ?

Sevilen yarışmanın eleme gecesinde final eleme oyununa Tanya, Furkan ve Uğur kaldı. Bu üç yarışmacından istenilen yemek, Somer Şefin imza tabağı oldu. Bu üç yarışmacı, verilen sürede Somer şefin tabağına en yakın şekilde yapmak için uğraştı. Süre sonunda şefler, yemeğin tadı ile birlikte sunumunu da dikkate aldı. Değerlendirme sonunda gecenin en zayıf tabağına sahip olan Tanya, MasterChef’ten elendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995'te Kıbrıs’ta doğdu. Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirdi.

Mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalıştı. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı aldı.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Tanya Kilitkayalı, Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restoranı var.