MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? 19 Ekim Pazartesi MasterChef yeni takımları nasıl oluştu?

MasterChef 2020'de bu akşam bir kaptanlık mücadelesinde heyecan doruğa çıktı! Herkesin merakla beklediği yeni haftanın ilk gününde artan rekabet, yerini yeni takım heyecanına bıraktı ve her hafta bir adım daha sona yaklaşan yarışmacılardan birisi takım kaptanı olmaya hak kazanırken karşı takımın takım kaptanını belirleme şansını yakaladı! Peki, 19 Ekim Pazartesi günü kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım kaptanı kimi kırmızı takım kaptanı seçti? Bu haftanın takımları nasıl oluştu?

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 23:10
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 00:20

MasterChef 2020'nin 81. yeni bölümünde bu akşam kaptanlık mücadelesi ekrana geldi ve tüm yarışmacılar hünerlerini "sandviç" konseptine uygun menüler hazırlayarak gösterdi! 19 Ekim Pazartesi günü Mavi ve Kırmızı takımın yeni kaptanları belli olurken; bu hafta yeni takımların nasıl kurulacağı şimdiden merak konusu idi. Peki, MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2020'de bu hafta takım kaptanları kim oldu? Takımlar nasıl oluştu?

Haber ile ilgili metin girin!.

19 EKİM PAZARTESİ MASTERCHEF 2020 KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te onuncu haftanın ilk gününde kaptanlık oyunu öncesinde şefler yapılacak yemekleri ve kaptanlık oyunu yeni şeklini açıkladı. Bu akşam oynanacak kaptanlık oyunu üç aşamada oynanacak. İlk turda soğuk sandviç yapıldı. 15 dakika süre sonunda başarılı 9 yarışmacı sonraki tura geçti. Serhat, yaptığı sandviçi tabakta sunmayınca değerlendirmeye alınmadı. Tadım sonrasında ikinci tura geçenler şöyle oldu;

İlk turu geçenler; Eray, Furkan, Ayyüce, Ebru, Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa

İkinci turda sıcak sandviç yapılacak. Süre yine 15 dakika. Süre sonunda şefler hazırlanan sıcak sandviçlerin tadımını yaptı ve kararını açıkladı. Bu turda başarılı olup final oyunu oynayacak 5 isim şöyle;

İkinci turu geçenler; Eray, Ebru, Emir, Barbaros, Sefa

MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşam kaptanlık oyununun final oyununda Eggs Benedict yapıldı. Bu yemek için verilen süre ise 20 dakika idi. Bu turda Eray, Sefa ve Emir son üçe kalan kişiler oldu. Şeflerin oybirliği ile Mavi takım kaptanlığını kazanan Eray oldu.

Mavi takım kaptanı olan Eray, kazandığı avantaj karşılığında Kırmızı takımdan Barbaros'u aldı, Mavi takımdan Ebru'yu ise karşı takıma verdi.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşam kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olan Eray, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir'i seçti. Eray, bu seçimi yapma sebebi olarak Emir'in kendisini küçümsemesi olarak söyledi.

MEHMET ŞEF, BARBAROS'U SERT UYARDI!

MasterChef Türkiye'de bu akşam oynanan kaptanlık oyununda Mehmet şef, tabak çıkarmayan Barbaros'u sert bir şekilde uyardı. Barbaros, kaptanlık oyunu final turunda istenilen yemeğim tam hazır olmaması nedeniyle şeflerin önüne tabak çıkarmadı. Bunu gören Mehmet şef "Burada kendi başına hareket edemezsin. Buranın kuralları var. Eksik olsa bile tabağını önümüzde koyacaksın. Eksik olan ne varsa biz söyleyeceğiz, sen öğreneceksin" sözleri ile uyardı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL KURULDU? KİMLER HANGİ TAKIMDA?

MasterChef 2020'de onuncu haftasında kaptanlık oyununu kazanan Eray, bir hafta boyunca mücadele edeceği isim olarak Emir'i Kırmızı takım kaptanı seçti. Bu haftanın kaptanları olan Eray ile Emir, seçimlerini yaparak Mavi takım ile Kırmızı takımı şu şekilde oluşturdu;

Mavi takım: Eray, Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce, Ebru

Kırmızı takım: Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI? KAZANAN TAKIMIN AVANTAJI NE OLDU?

MasterChef Türkiye'de bu akşama damga vuran olay, kaptanlar düellosunun kazandıracağı avantaj oldu. Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Emir arasında oynanacak düello öncesinde Somer şef, bu önemli avantajı açıkladı. Buna göre bu akşam oynanacak kaptanlar düellosunu kazanan isim, karşı takımdan istediği bir yarışmacıyı alıp kendi takımdan bir yarışmacıyı diğer takıma verebilecek. Oyun öncesinde açıklanan bu avantaj, MasterChef yarışmacıları ve izleyicilerini heyecanlandırdı.

MasterChef kaptanlar düellosunda bu akşam yarışmacılara ton balığı verildi ve yaratıcı yemek istendi. Bu yemek için verilen süre de 45 dakika idi. Süre sonunda kaptanlar düellosunu kazanan isim Eray oldu.

GEÇEN HAFTA TAKIMLAR NASIL BELİRLENMİŞTİ? (12 EKİM)

MasterChef'te geçen haftanın kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Uğur olmuştu.Mavi takım kaptanı olan Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa'yı seçti. Sonra MasterChef'te bu haftanın kaptanları birer birer yarışmacı seçimi ile takımlarını oluşturdu. İşte MasterChef 2020'de geçen haftaki takımlar:

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'YE VEDA EDEN İSİM KİM OLDU?

MasterChef Türkiye eleme gecesinde final oyununu Tanya, Didem ve Özgül oynadı. Bu yarışmacılardan bu turda istenen yemek, Mehmet Şef'in imza tabağıydı. Levrek ile yapılan ve teknik gerektiren bu yemek için verilen süre 40 dakika olarak belirlendi.

Yarışmacılar, MasterChef 2020 serüvenine devam etmek için en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Süre sonunda ise şefler hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Bu turda en başarılı isim Özgül oldu. Gecenin en zayıf tabağını hazırlayan ve MasterChef'e veda eden isim ise Didem oldu ve böylece bu hafta MasterChef'ten elenen yarışmacı Didem oldu.