MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? 16 Kasım Pazartesi MasterChef yeni takım kaptanları!

MasterChef 2020'de bu akşam bir kaptanlık mücadelesi daha TV8 ekranlarında izleyicileri ile buluştu! MasterChef 2020'nin 101. yeni bölümünde heyecan yine doruğa çıkarken; haftanın yeni takım kaptanları belli oldu ve bu haftanın takımları kuruldu! Şefler, bu hafta kaptanlık oyunu için yarışmacılardan "mantı" hazırlamalarını istedi ve yarışmacılar, birbirinden farklı tabakları şeflere sundu! Peki, 16 Kasım MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? Yeni takım kaptanları kim oldu? Yeni takımlarda kimler var? Hepsi ve daha fazlası yeni bölümün ardından haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2020 22:34
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 14:09

MasterChef 2020'de bu akşam heyecan dolu bir kaptanlık mücadelesi TV8 ekranlarına geldi! MasterChef 2020'de sona kalan 9 yarışmacı birbirinden lezzetli mantıları hazırladı. Şefler en başarılı tabağı seçti ve bu haftanın ilk takım kaptanı belli oldu! Peki, yeni takım kaptanı rakip kaptan olarak kimi karşısına aldı, kimi kırmızı takım kaptanı yaptı? Bu hafta takımlar nasıl kuruldu? MasterChef 2020'nin 101. yeni bölümünde yeni takım kaptanları kimler oldu? İşte, 16 Kasım Pazartesi MasterChef 2020 yeni takım kaptanları ve takımların son hali...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE BU AKŞAM TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de 14. hafta sert tartışmalar ile başladı. Geçen hafta elenen Esra'nın ardından Barbaros, Esra, Eray arasında sesler yükseldi. Tartışmalar bittikten sonra şefler, kaptanlık oyununda yarışmacılardan istenilen yemeği açıkladı. Bu akşam Mavi takım kaptanını belirleyecek yemek mantı oldu. Mantı için yarışmacılara verilen süre ise 45 dakika...

Haber ile ilgili metin girin!.

Yarışmacılar, farklı yörelere ait mantıları yapmaya başladı. Tepsi mantı, Boşnak mantısı, Kayseri mantısı, Bolu mantısı, Samsun mantısı, İzmir mantısı, kızarmış mantı gibi farklı mantılar şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler tadım yaptıktan sonra finale kalan dört ismi çağırdı. Bu isimler Emir, Sefa, Uğur ve Barbaros oldu. Finale kalan bu yarışmacıların dördüncüsü Uğur, üçüncüsü Emir oldu. Son iki arasında ise kaptanlık oyununu kazanan isim Barbaros oldu.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef'te kaptanlık oyunu sonrasında gözler Mavi takım kaptanı Barbaros'a çevrildi. Kendisine bir hafta boyunca rakip olacak Kırmızı takım kaptanı olarak Barbaros'un seçimi Serhat'tan yana oldu.

16 KASIM MASTERCHEF 2020 YENİ TAKIMLAR...

Mavi takım kaptanı Barbaros ile Kırmızı takım kaptanı Serhat'ın seçimi ile oluşan haftanın takımları şu şekilde;

MAVİ TAKIM: Barbaros, Özgül, Emir, Sefa, Ebru

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Ayyüce, Eray, Uğur

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI? KAZANANIN AVANTAJI NEDİR?

MasterChef'te kaptanlar ve takımlar belirlendikten sonra finalde kaptanlar düellosu yapıldı. Kaptanlar düellosu öncesinde şefler, düelloyu kazanan takımın elde edeceği avantajı açıkladı. Bu akşam kaptanlar düellosunu kazanan kaptan,oynanacak ilk dokunulmazlık oyunu öncesinde menüyü oluşturma şansına sahip olacak. Bunun için şefler; beş tür ve her türden üç çeşit olan bir menüyü kazanan kaptana gösterecek. Düelloyu kazanan kaptan da her türe ait bir yemek seçerek dokunulmazlık oyunu menüsünü oluşturacak. Böylece çorba, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlıdan oluşan menü kazanan kaptan tarafından seçilmiş olacak.

Kaptanlar düellosunda yarışmacılardan istenen yemek "Kuzu Güveç" ve yanında pirinç pilavı oldu. Şefler, bu yemeği hazırlamaları için yarışmacılara 50 dakika süre verdi. Süre sonunda şefler, tadım yaparak kararlarını açıkladı. Şeflerin oybirliği ile verdiği karar göre, takımına büyük bir avantaj kazandıran ve kaptanlar düellosunu kazanan Barbaros oldu.

MASTERCHEF 2020'DE DÜN AKŞAM KİM ELENDİ? MASTERCHEF'E VEDA EDEN İSİM...

Mavi takım ve Kırmızı takım arasında oynanan üç dokunulmazlık oyunu sonrasında Barbaros, Eray ve Esra haftanın eleme adayları oldu. Bu üç yarışmacı, dün akşam MasterChef’te eleme oyunu oynadı. Oyunda yarışmacılardan istenen yemek Danilo Şef'in imza tabağı olurken; en başarılı tabağı yapan Eray oldu.

Gecenin en zayıf tabağını yapan MasterChef Esra, MasterChef'ten elendi.

MASTERCHEF ESRA TOKELLİ KİMDİR?

MasterChef Esra, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Esra Tokelli, ev hanımı olup geçimini, dışarıdan aldığı yemek siparişleri ile sağlamaktadır. Yemek yapmayı çok sevdiğini, bu yüzden zamanının çoğu mutfakta geçtiğini, bu yüzden MasterChef'e katılmaya karar verdiğini belirtti.

24 yaşında bir oğlu olduğunu ifade eden Tokelli, “şu an en çok istediğim yerdeyim, MasterChef’teyim” diyerek yarışmaya olan ilgisinin altını çizmektedir.