MasterChef 2020'de günün birincisi kim oldu? 11 Ağustos Salı MasterChef 2020 kadrosunun 10. yarışmacısı!

MasterChef 2020'de ilk final turunun tamamlanması ile birlikte dün akşam 2. final turu başladı ve ana kadroya girecek 16 yarışmacı arasından ilk 9 isim belli oldu! Bu akşam TV8 ekranlarında  yayınlanan yeni bölümde ise birbirleri ile mücadeleyi sürdüren 13 farklı yarışmacı arasında en iyi tabağı hazırlayıp şeflerden geçerli notu alarak önlüğün sahibi oldu ve yukarıya çıkmaya hak kazanacak isim kim oldu? MasterChef 2020'de 11 Ağustos Salı günün birincisi kim oldu? MasterChef ana kadroya giren 10. yarışmacı bu akşam TV8 ekranlarında MasterChef'in 22. yeni bölümü ile birlikte belli oldu!

Yayınlanma Tarihi: 12.08.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 12.08.2020 00:39

MasterChef Türkiye 2020'de ikinci final turu heyecanı devam ediyor. İlk turda belli olan ilk sekiz ismin ardından, ikinci turda önlüğü almaya hak kazanacak sekiz ismin kim olacağı merak ediliyor! Bu akşam ekranlara gelen yeni bölümde ise MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girecek 10. yarışmacı belli oldu. İlk turda Tutmaç çorbasını en iyi hazırlayan altı yarışmacıdan bir tanesi isminin yazılı önlüğü kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE ANA KADROYA GİRECEK 10. YARIŞMACI KİM OLDU? 11 AĞUSTOS SALI GÜNÜN BİRİNCİSİ...

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girecek 10. yarışmacı belli oldu. Final turunun ikinci grubunda kalan 13 kişi bu akşam müthiş bir mücadele verdi. Yarışmacılar, ilk oyunda Tutmaç Çorbası hazırlamaya çalıştı. Bu oyun sırasında Dilara, bir şansızlık yaşadı ve çorbanın sunumu eksik kaldı. Bu yüzden bu turu geçemedi. Bir Anadolu klasik yemeği olan bu çorbayı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün Jumbo karides oldu. Bu ürün ile 30 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştılar. Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için sundular. Şefler, tadım sonunda oybirliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah'a ait olduğu açıklandı. Sonrasında Kayhan, Uğur, Walison oldu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında en iyi tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı oldu.

MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA GÜNÜN BİRİNCİSİ OLAN İLK İSİM KİM OLDU? ANA KADRODA YER ALACAK  9. YARIŞMACI...

MasterChef 2020'de 2. final turu başladı. İkinci grupta yer alan 14 yarışmacı adayı, dün akşam ilk turda "Çerkez Tavuğu" yemeğini yapmaya çalıştı.

40 dakikalık sürenin sonunda şefler, yemeklerin tadına baktı ve sonrasında ikinci oyuna geçen yarışmacıları açıkladı.

Dün akşam, verilen malzeme ile harikalar yaratan ve yaratıcılık oyununda yarışmaya hak kazanan isimler; Barbaros, Ebru, Eray, Arem, Tanya ve Çağla oldu; MasterChef Türkiye'nin ikinci oyununda soya sosu ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yaptılar.

Bu yemek için 40 dakika süre verilmişti. Sürenin sonunda finale kalan Barbaros ile Eray oldu. Jüri, bu iki isim arasında günün kazananı ve MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 9. yarışmacısını Barbaros Yoloğlu olarak belirledi ve Barbaros 2. final turunun ilk gününde MasterChef 2020'nin kadrosuna giren 9. yarışmacı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020 BARBAROS YOLOĞLU KİMDİR? NERELİDİR?

26 yaşındaki Barbaros Yoloğlu Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapıyor. Yarışmaya Bodrum'dan katılan Barbaros Yoloğlu, özellikle de mutfakta et ürünlerinde iyi olduğunu vurgularken; her konuda iyi olduğunun da ayrıca altını çizdi. Kendisine güvendiğini ve mutfakta başarılı olduğunu ifade eden yarışmacı, final turuna çıkarak bunu kanıtladı.

 

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020'NİN İLK FİNAL TURUNUN ARDINDAN ANA KADRODAKİ SEKİZ YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna girmeye hak kazandı ve günün birincisi önlüğünü alarak üst kata çıkmayı başardı. İlk final turunda bu şekilde seçilen yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020'DEN KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin 20. bölümde sekiz yarışmacı önlüğü alabilmek ve ana kadroya girebilmek için kıyasıya rekabet etti. İki oyunda MasterChef 7. ve 8. yarışmacıları seçildi. Yarışmaya veda eden altı isim; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

 

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL BELİRLENDİ?

MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı.

MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.