MasterChef 2020'de Furkan ağlayarak stüdyoyu terk etti! MasterChef Furkan kimdir? Neden ağladı? 2. eleme adayı

MasterChef 2020'nin bu akşamki yeni bölümünde dokunulmazlık oyununun ardından bireysel dokunulmazlık mücadelesi ekranlara geldi ve Somer Şefin özel tarifi olan ördekli gözleme, yarışmacılardan istenen lezzetlerden biri oldu. Bireysel dokunulmazlık oyununun sonunda tabağını istediği şekilde hazırlayamayan ve şeflerin beğenisine sunarken sorun yaşayan Furkan, Mehmet Şef "Karşımıza bunu nasıl getiriyorsun" demesi üzerine ağlamaya başladı ve ardından çıkmak için müsaade istedi. Peki, MasterChef Furkan kimdir? Furkan neden stüdyoyu terk etti? Neler oldu? Haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 00:09
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 00:18
MasterChef 2020'de Furkan ağlayarak stüdyoyu terk etti! MasterChef Furkan kimdir? Neden ağladı? 2. eleme adayı

MasterChef 2020'de bu akşam gerginlik arttı, bireysel dokunulmazlık oyununun ardından Mehmet Şef ile Furkan arasında geçen diyaloğun ardından Furkan tabağını alarak yerine döndü ve ağlamaya başladı. Ardından stüdyodan çıkan Furkan, bu akşamın dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Özellikle de yaptığı başarılı tatlılar ile bilinen Furkan, bu akşam fırın sütlaçta da hayal kırıklığına uğrayınca neler yaşandı? Furkan neden ağladı.? MasterChef Furkan Yalçın kimdir? Furkan Yalçın kaç yaşında? İşte, detaylar!

MASTERCHEF FURKAN KİMDİR? FURKAN YALÇIN NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

2014 yılında Etiler Turizm Otelcilik Lisesi’ne başlayan Furkan Yalçın, mesleğe babasının 2013 yılında aşçıbaşı olması ile ilgi duymaya başladığını ifade ediyor. Mutfağa bulaşıktan başlayıp mesleğin zorluklarını görerek değerini anladığını söyleyen Yalçın, lise hayatı boyunca farklı organizasyonlarda yer alarak mesleğe dair tecrübeler edindiğini belirtmiştir.

Lise eğitimine devam ederken Karaköy’de kafe ve restaurant mutfaklarında menülerini düzenleyerek ve kendi menümü sunmaya başlayan Furkan Yalçin, ilk stajına lise yıllarında başlamıştır.. Çin Mutfağı üzerine eğitimler alan Yalçın, daha sonra kendini geliştirerek çeşitli yerlerde stajını tamamlamıştır.

Emek vererek ve öğrenme arzusu ile staj yaptığını söyleyen Yalçın, stajının sonunda otel yönetimi ve şefler tarafından beğenildiğimi gösteren bir başarı belgesi almış; hemen ardından da yaptığı iş başvurusu sonucunda işe girmiştir. Okulu ve iş hayatını bir arada götürdüğü belirten Yalçın, okulunu 2018 yılında uluslararası ve Türkiye içi  yarışmalarda temsil etmesinin ardından, ödül almış ve mezuniyetinin ardından resmi olarak iş hayatına atılmıştır.

Bu süreçte, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde 4 yıllık Gastronomi bölümünü kazanan ve iş ile eğitim hayatını tekrar bir arada götürmek zorunda kalan Furkan Yalçın, 2019 yılında MasterChef’e katılmış fakat konsantrasyon bozukluğu yaşadığı için basit bir tabakla elenmiştir.

Birçok sebep yüzünden okulunu yarım bırakmak zorunda kalan Furkan Yalçın, sonrasında iş hayatına odaklanarak kendisi için bir kariyer planı yapmıştır.

İl dışı ve il içinde ünlü şeflerle çalışarak kendine birçok deneyim kattığını ifade eden Yalçın, 2020 yılında çok iyi bir şekilde hazırlanarak Masterchef’e başvurduğunu ve başvurusunun kabul edildiğini; başvurusu onaylandıktan sonra ana kadroya seçilmesinin akabinde iş yerinden istifa ettiğini söylüyor.

Furkan Yalçın, sadece MasterChef’e odaklandığını ve yarışma boyunca her şeyin üstesinden geleceğine inandığının altını çiziyor.