MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Mavi takım mı, kırmızı takım mı?

MasterChef Türkiye'nin bu akşam yayınlanan yeni bölümünde mavi ve kırmızı takım yarışmacıları 2. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldiler. Kendi menülerini yaratacak olan yarışmacılar, yaratıcı tabaklar ortaya koymaya çalıştı. MasterChef'te haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım şeflerin tadımının ardından belli oldu. Peki MasterChef 2020'de dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2020 22:49
Değiştirme Tarihi: 19.08.2020 22:49
MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Mavi takım mı, kırmızı takım mı?

MasterChef 2020'de bu akşam izleyicileri ekran başına kilitleyen anlar yaşandı. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları bu akşam ikinci dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Somer Şef yarışmacıların yapacağı menüyü açıkladığı anda yarışmacılar markete koştu ve istedikleri malzemeleri seçti. Heyecan dolu yarışmanın ardından MasterChef Türkiye 2020'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020'DE İKİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

İzleyicileri ekran başına kilitleyen yarışma programı MasterChef 2020'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Pre Fix Menü hazırlayan yarışmacılar, marketten istedikleri ürünleri alarak istedikleri tabakları hazırladı ve şeflerden tam not almaya çalıştı. Heyecan dolu oyunda mavi ve kırmızı takım yarışmacıları en iyi tabağı yapabilmek için son ana kadar mücadele etti.

Şefler ilk olarak başlangıç tabağını puanladı ve başlangıç tabağını kazanan takım kırmızı takım oldu. Ana yemek için puanlanan iki takımda, ana yemek tabağını mavi takım kazandı ve durum 1-1'e geldi. Son tabak olarak tatlıyı değerlendiren şefler kırmızı takımın tabağını seçti ve kırmızı takım 2-1'lik skorla haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan taraf oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

DÜN AKŞAM MASTERCHEF TÜRKİYE’DE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de sekizer yarışmacıdan oluşan Mavi takım ile Kırmızı takım, dün akşam bir takım oyunu oynandı ve bu oyunu kazanan takım, dokunulmazlık alarak yukarı çıkmaya hak kazandı.

Kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı ve kimin eleme adayı olacağı bu oyunun sonunda belli oldu. Dokunulmazlık oyunu için istenen yemekler şöyleydi:

-Taze kabak çorbası

-Baklava hamurunda börek mantarlı

-Ilık manda kaymağı ile semizotu salatası

-Dana Nuar ve Polenta

-Şeftalili parfe

MasterChef ilk dokunulmazlık oyununda verilen süre bir saatti. Sürenin bitimi ile şefler, yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında ise hangi yemeği hangi takımın daha iyi yaptığını açıkladılar. Tadım sırasına göre yapılan açıklamada parfeyi daha iyi yapan Kırmızı takım oldu. Sonrasında şefler iki börek arasında en beğendiği tabak Mavi takımın oldu. Kabak çorbasını daha iyi yapan takım ise Mavi takım oldu.

Ana yemek olan Dana nuar rosto ve palentada başarılı olan takım Kırmızı takım oldu. Böylece durum 2-2 oldu.

Son değerlendirilen yemek, salataydı. Ilık manda kaymaklı ile semizotu salatasını iyi yapan takım, dokunulmazlığı kazandı. Kazanan takım böylece Mavi takım oldu.

 

MASTERCHEF 2020'DE İLK ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

MasterChef'te ilk dokunulmazlık oyunu ve bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Duygu, ilk eleme adayı olarak Celal'i söyledi. Kırmızı takımın yaptığı oylamada Duygu dokunulmazlığı kazandığı için, Celal eleme adayı olduğu için bu yarışmacıların ismi yazılamadı. Yapılan oylama sonucunda en fazla oy alan yarışmacı Sedat, haftanın ikinci eleme adayı oldu.

 

MASTERCHEF 2020’DE MAVİ TAKIM İLE KIRMIZI TAKIM YARIŞMACILARI KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’nin ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya, Mavi takımın kaptanı oldu ve Kırmızı takımın kaptanı olarak Ayyüce Kamit’i seçti. Tanya'nın ilk seçimi yapmasının ardından yarışmacılar şu şekilde belirlendi:

MAVİ TAKIM: Emir, Berk, Esra, Ebru, Eray, Özgül, Gülşah ve kaptan Tanya

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Duygu, Uğur, Furkan, Sedat, Celal ve kaptan Ayyüce

Haber ile ilgili metin girin!.