MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 6 Ekim MasterChef eleme adayları kimler oldu?

MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Şeflerin, dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istediği "döner" konsepti, geceye damgasını vurdu! Dün akşamki kaptanlık mücadelesinin ardından, kurulan yeni takımlar haftanın ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi ve herkesin merakla beklediği birbirinden çekişmeli anlar TV8 ekranlarında sizlerle oldu!  Peki, MasterChef 2020'nin 72. yeni bölümünde dokunulmazlığı kim kazandı? En iyi tabağı hangi takım hazırladı? Döner ile harikalar yaratarak 6 Ekim Salı günü dokunulmazlığın sahibi olan Mavi takım mı Kırmızı takım mı oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, kimi eleme potasına gönderdi? Oylamada en çok kimin adı yazıldı? Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 22:40
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 00:48

"MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı?" sorusu, yarışmanın sıkı takipçileri tarafından şimdiden sorgulanmaya başladı! Bu haftanın ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya gelen takımlar, şeflerin kendilerinden istediği döneri en iyi şekilde hazırlamaya ve sunmaya gayret ederken; ekrana renkli anlar geldi! MasterChef 2020'de kıyasıya devam eden mücadelenin sonunda en başarılı takımı şefler belirledi ve dokunulmazlığın sahibi belli oldu! Dokunulmazlığı kaybeden takım yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Sonrasında bu haftanın ilk iki eleme adayı belli oldu. İşte 6 Ekim MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takım ve MasterChef eleme adayları...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE 6 EKİM SALI AKŞAMI DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'nin yeni bölümünde haftanın ilk dokunulmazlık mücadelesi ekranlara geldi ve şefler yarışmacılardan döner hazırlamasını istedi. Haftanın ilk dokunulmazlığını kazanmak isteyen takımlar, dört farklı çeşit döner hazırlamaya çalıştı. İskender, pilav üstü döner, dürüm döner, tombik ekmek döner için takımlar kıyasıya mücadele etti. Eğlenceli görüntüler ile birlikte nefis bir döner şöleni ortaya kondu. Şefler, yemeklerin lezzeti kadar dönerin kesim ve şekline de puan verdiler. Dönerin takması ve kesmesinde kazanan takım Kırmızı takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir saat 15 dakika süre verilen döner çeşitleri ve kazanan takımlar şu şekilde;

İSKENDER: Mavi takım

PİLAV ÜSTÜ DÖNER: Mavi takım

TOMBİK EKMEK DÖNER: Kırmızı takım

DÜRÜM DÖNER: Mavi takım

Böylece MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan takım, Mavi takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa siyah önlükleri ile girdi. Yedi yarışmacı, Mehmet şefin özel tarifi olan "Sebze Tartar" yemeğini en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Bu yemek için yarışmacılara 40 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler hem şekil hem de tat olarak Mehmet şefin tabağına en yakın hazırlayan yarışmacıyı açıkladı. Buna göre, MasterChef'te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa oldu.

MASTERCHEF'TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Sefa, Kırmızı takımdan Serhat'ı eleme potasına gönderdi. İlk eleme adayı böylece Serhat oldu. Sefa, dönerde hatayı kabullenip beni yazın dediği için Serhat'ı seçtiğini söyledi. Sonrasında Kırmızı takımda oylama yapıldı. Bu oylamada en fazla ismi yazılan kişi Walison, haftanın 2. eleme adayı oldu.

MASTERCHEF 2020'DE BU HAFTA TAKIM KAPTANLARI KİM OLDU? TAKIMLARIN YENİ HALİ...

MasterChef 2020'de bu haftanın kaptanlık oyununda şefler, yarışmacılardan, ana malzeme olarak verdikleri “Ton Balığı” ile yaratıcı tabak hazırlamasını istediler. Yarışmacılara verilen 40 dakikalık sürenin sonunda şefler tadımlarını yaptı ve her bir şef, diğer şeflerden hangi yarışmacıların yemeklerini tatmasının istediğini açıkladı.

Mehmet Şef - Eray, Tanya
Danilo Şef - Furkan
Somer Şef - Esra, Walison, Barbaros

Bu yarışmacıların hazırladığı yemekler, şefler tarafından bir kez daha denendi. Bu tadım sonrasında son üçe kalan yarışmacılar Esra, Tanya ve Walison oldu. Bu üç isim arasında ve gecenin en başarılı tabağını hazırlayan Esra, MasterChef’te kaptanlık oyununu kazandı ve bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu.

MasterChef 2020’de dün akşam sekizinci haftanın kaptanlık oyununu kazanan Esra, Mavi takım kaptanı olurken; kendisine rakip olarak Ebru'yu seçti ve böylece Ebru, Kırmızı takımın kaptanı oldu.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIMLARDA HANGİ YARIŞMACILAR VAR?

MasterChef'in dün akşam ekrana gelen 71. bölümünde Mavi takım kaptanı Esra ve Kırmızı takım kaptanı Ebru’nun yarışmacı seçimleri ile haftanın takımları şu şekilde oluştu;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison