MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 5 Kasım MasterChef 2020'de eleme adayı kim oldu?

MasterChef 2020'de oldukça heyecanlı bir bölüm daha bu akşam TV8 izleyicileri ile buluştu ve dokunulmazlık oyunundaki değişiklikler heyecanı doruğa çıkardı! Kırmızı takım kaptanı olan Serhat'ın belirlediği menü, Mavi takımı büyük bir mücadele ile karşı karşıya bıraktı. Peki, MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı kim oldu? 5 Kasım MasterChef 2020'nin 92. bölümünde dokunulmazlığı kazanan takımıve tüm detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2020 22:31
Değiştirme Tarihi: 06.11.2020 00:19

MasterChef 2020'de bu akşam oldukça çekişmeli bir dokunulmazlık oyunu ekrana geldi ve herkesin merakla beklediği 92. yeni bölüm sevenleri ile buluştu. İrlanda menüsü için en başarılı tabakları sunan ve dokunulmazlığı kazanan takım hangisi olacak merak ediliyordu. Menüyü bir gün önceden bilen ve hazırlanan Kırmızı takım mı yoksa bu dezavantajla oynayan Mavi takım mı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Oylama sonucunda haftanın ilk eleme adayı kim seçildi? MasterChef 2020'de 5 Kasım Perşembe akşamı dokunulmazlık oyunu detayları haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

5 KASIM MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlık oyununda yapılacak menü açıklandı. Menüyü, düelloyu kazanan Serhat, şefler ile birlikte hazırlamıştı. Kırmızı takımın bir gün önceden öğrendiği, Mavi takımın oyun öncesinde haberi olduğu İrlanda Mutfağı menüsünde şu yemekler var;

1. Karnabahar Çorbası

2. İrlanda Usulü Soda Ekmeği Ve Deviled Egg

3. Cottage Pie

4. Ballı Hardallı Tavuk Ve Colecannon

5. İrlanda Usulü Elmalı Kek Ve Custard Sos

Bu yemekleri hazırlamaları için verilen süre bir saat idi. Oyun sırasında Kırmızı takım yarışmacıları, nasıl yemek yaptıkları görülmesin diye önlerini kapatmaya çalıştı. Eray ise gizlice Kırmızı takımı izlemeye çalıştı. İki takım da bu özel menüyü verilen süre içinde tamamladı ve şeflerin beğenisine sundular. Şefler, yemeklerin tadımı sonrasında başarılı olan tabakları açıkladı. Buna Mavi takım iki yemekte başarılı olurken Kırmızı takım üç yemekte daha başarılı bulundu. Böylece, Kırmızı takım dokunulmazlık oyununu kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacıları, mutfağa bir kez daha girdi ve bireysel dokunulmazlık oyunu için mücadele etti. Değişen eleme sistemi ile birlikte bireysel dokunulmazlık oyunu daha önemli hale geldi. Fakat bu sefer kazanan yarışmacı, bir eleme adayı belirlemeyecekti. Oyunda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin imza tabağı olan 01 Adana idi. Yarışmacıların Adana kebabın bu modern formunu yapmak için 45 dakika süreleri vardı. Süre sonunda altı yarışmacı tarafından hazırlanan bu özel tarifi sırasıyla denedi. Şefler, ilk olarak son üçe kalanları açıkladı. Bu akşam bireysel dokunulmazlıkta son üçe Ayyüce, Sefa ve Eray kaldı. Bu üç yarışmacı arasında ise gecenin en iyi tabağını çıkaran Eray, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de yeni eleme sistemine göre ilk oylama bu akşam yapıldı. Yeni sisteme göre bireysel dokunulmazlığı kazanan dışındaki yarışmacılar için oylama yapıldı. Her yarışmacı sadece bir isim yazabiliyordu. Buna göre dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda gergin bir ortamda konsey yapıldı. Özellikle Emir - Esra ve Eray arasındaki tartışmada sesler yükseldi. Oylama sonucunda en fazla ismi yazılan Furkan, 1. eleme adayı oldu.

MASTERCHEF’TE BU HAFTA  İLK ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu hafta ilk defa oynanan ödül oyunu, yarışmacılar ve izleyicilerde ayrı bir heyecan yaşattı. Ödül oyunu, iki turdan oluşuyordu. İlk turda şefler, takımlardan başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan yaratıcı üç yemek istedi. Kaptanlar, ne yapacaklarına karar verdikten sonra market alışverişi yaptı. Ve bu yemeklerin yapımı için bir saat süre verildi.

MasterChef’te ödül oyunu ilk olarak kaptanlar ile başladı. Emir ile Serhat, planlanan yemekleri yapmaya başladı. Sonrasında şefler, kaptanlara takımlarından ikişer yarışmacı seçmeleri istedi. Mavi takımdan Eray ile Esra, Kırmızı takımdan Barbaros ile Özgül aşağıya indi ve tezgahın arkasına geçerek yemeklere devam etti. Kaptanlar ise yemeklere dokunmadan sadece arkadaşlarını yönlendirdi. Oyun bu şekilde devam ederken şefler, yarışmacıların değiştirilmesini istedi. Mavi takımda Sefa, Ayyüce Furkan ve kırmızı takımda ise Ebru ile Uğur görevi devraldı. Oyunun son çeyreğinde ise şefler tüm yarışmacıları aşağıya indi ve böylece yemekler tamamlandı.

Sürenin dolması sonrasında şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin oybirliği ile karara göre Kırmızı takım, Mavi takıma göre iki yemekte daha başarılı oldu ve ödül oyunu ilk turunu kazanan takım oldu.

İkinci turda Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel olarak ödül oyunu oynadı. Bu oyunda şefler; fesleğen, dereotu, nane, tarhun otu ve biberiye kullanarak bir yaratıcı yemek yapmalarını istedi. Fakat bu taze baharatların üstü kapalı idi ve yarışmacılar sırasıyla seçim yaptı. Yarışmacılar ve taze baharat dağılımı şöyle oldu;

Özgül - Tarhun

Ebru - Fesleğen

Serhat - Dereotu

Barbaros - Biberiye

Uğur – Nane

Yarışmacılar, sonrasında ne yapacaklarına karar verdikten sonra ona göre market alışverişi yaptı. Devamında verilen süre içinde en güzel yaratıcı yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, süre bitiminde yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve sondan başa doğru sırayı açıkladı. Gecenin en iyi yaratıcı yemeğini yapan Uğur, MasterChef’te ödül oyununu kazandı ve 25 bin liralık ödülün sahibi oldu.

MASTERCHEF YENİ ELEME SİSTEMİ

MasterChef'te her hafta takımlar arasında üç dokunulmazlık oyunu oynanıyor ve her oyun sonrasında kaybeden takımdan iki eleme adayı çıkıyor. Böylece haftada altı eleme adayı belirleniyordu. Pazar günü bu altı yarışmacı arasında oynanan eleme oyunu sonrasında bir kişi eleniyordu.

MasterChef 2020 yeni dönemde dokunulmazlık oyunu, her hafta Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Her oyun sonrasında birer eleme adayı çıkacak. Böylece belirlenen 3 eleme adayı ile eleme oyunu oynanacak.

12. HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olan Emir ile onun seçimi ile Kırmızı takım kaptanı olan Serhat, tek tek yarışmacıları seçerek bu haftanın takımlarını oluşturdu. İşte 12. haftanın takımları…

MAVİ TAKIM: Kaptan Emir, Furkan, Esra, Eray, Ayyüce, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Uğur, Özgül, Ebru