MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 26 Kasım MasterChef'te ilk eleme adayı kim oldu?

MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyunu bu akşam TV8 ekranlarında sizlerle oldu ve heyecan doruğa çıktı! Herkesin merakla beklediği dokunulmazlık menüsünde hangi yemeklerin yer alacağı şimdiden merak edilirken; 26 Kasım Perşembe akşamı MasterChef 2020'nin 108. yeni bölümünde dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Peki, bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı? Kırmızı takım ile Mavi takım arasındaki kıyasıya rekabeti kim aldı? Dokunulmazlığı kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın ilk eleme adayı kim oldu? Merak ettiğiniz her şey ve dahası yeni bölümün hemen ardından haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 00:25
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 00:30

MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlık heyecanı zirveye çıktı! Sona yaklaştıkça artan mücadele, yerini kıyasıya büyük bir mücadeleye bırakırken; 26 Kasım Perşembe MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takım haberimizde yer aldı! MasterChef'te 1. dokunulmazlık oyunu menüsünü kaptanlar düellosunu kazanan Sefa seçti. Sonrasında ise yemekleri yapacak kendi takımı ile karşısında yer alacak rakip takım yarışmacısını söyledi. Peki, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? MasterChef 2020'de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Potaya giden ilk eleme adayı kim seçildi? İşte detaylar...

Haber ile ilgili metin girin!.

26 KASIM MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam yapılan dokunulmazlık oyunu menüsünü Sefa belirledi. Kaptanlar düellosunu kazanan Sefa'nın kazandığı avantaj, günün menüsünü ve menüde yer alan yemekleri yapacak düelloları belirledi. Günün menüsü ve düellolar şu şekilde;

Soğan dolma: Eray - Özgül

Zeytinyağlı portakallı çanak kereviz: Barbaros - Serhat

İmam bayıldı: Emir - Ebru

Zeytinyağlı lahana sarma: Sefa - Uğur

Belirlenen bu düellolardan ilk ikisi önce başladı ve yarışmacılar, istenilen yemekler 35 dakika sürede tamamlamaya çalıştı. Süre sonunda şefler, tadım yaparak kazananları hemen açıkladı. İlk olarak açıklanan soğan dolma düellosu idi. Bu düelloyu kazanan Özgül yani Mavi takım oldu. İkinci yemekte ise düelloyu kazanan Barbaros oldu. Böylece ilk iki düelloda Mavi takım ve Kırmızı takım, 1-1 berabere bitirdi.

Son iki düello için verilen sürenin dolmasını takiben şefler hazırlanan zeytinyağlı yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında ise kazanan yarışmacıları açıkladı. İmambayıldı yemeğinde kazanan Ebru olurken lahana sarmasında daha başarılı olan Sefa oldu. Böylece durum 2-2 oldu.

Düelloların bitmesi nedeniyle dokunulmazlığı kazanan takımı belirleyecek yemeği şefler söyledi. Finalde yapılacak yemek Zeytinyağlı taze börülce olarak açıklandı. Sefa, son düelloda kendi takımından Barbaros'u, karşı takımdan Uğur'u seçti. Bu yemeği yapmaları için ise 30 dakika süre verildi.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 108. bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu kazananı final oyunu ile belirlendi. Normal düellolarda durum 2-2 olunca final oyunu için yemeği şefler belirledi. Zeytinyağlı Taze Börülce yemeği için yarışmacılara yarım saat süre verildi. Barbaros ile Uğur'un yaptığı yemekleri tadan şefler, bu akşam dokunulmazlığı kazananın Kırmızı takım olduğunu açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam heyecan bireysel dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacıları, oylamadan muaf kalmak, eleme potasına gitmemek için karşı karşıya geldi. Bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin özel tarifi Kış Bahçesi oldu. Bu tabağı hazırlamaları için verilen süre ise 40 dakika oldu. Dört yarışmacı, zamana karşı inanılmaz bir mücadeleye girişti. Oyun bitiminde şeflerin tadımı ile gecenin en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı Serhat oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te son olarak dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda oylama yapıldı. Oylamada Uğur ve Ebru'nun isimleri ikişer kez yazıldı. Bunun sonucunda eleme adayını belirlemek Mavi takım kaptanı olarak Ebru'ya kaldı. Ebru'nun potaya göndermeyi tercih ettiği isim ise Uğur oldu. Böylece Uğur, MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı oldu.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de şefler, oyun öncesinde son sekize kalmayı başardıkları için yarışmacılara bıçak seti hediye etti. Devamında ise önlerinde kutuların kaldırılması ile kaptanlık oyununda yapacakları yemek belli oldu. Şefler, yarışmacılardan 50 dakika için on tane çiğbörek yapmalarını istedi.

MAVİ TAKIM KAPTANI, KİMİ KIRMIZI TAKIM KAPTANI SEÇTİ?

MasterChef’te bu hafta kaptanlık oyununu kazanan Ebru oldu. Böylece, bu haftanın Mavi takım kaptanı olan Ebru, Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa’yı seçti.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye’nin 15. Haftasında Ebru ve Sefa kaptan oldu. Bu iki kaptanın yarışmacı seçimi ile oluşan Mavi takım ve Kırmızı takım kadrosu şöyle:

MAVİ TAKIM: Ebru, Özgül, Serhat, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Sefa, Barbaros, Emir, Eray