MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 22 Eylül MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan

TV8 ekranlarının en sevilen yarışmalarından biri olan MasterChef 2020, tüm hızı ile devam ediyor ve bu akşam dokunulmazlık mücadelesini ekranlara getirdi! Yeni kurulan takımların oynayacağı ilk dokunulmazlık oyunu yarışmacıların kaderini belirlerken; bu akşam dokunulmazlığı hangi takımın kazanacağı merak ediliyordu. 22 Eylül Salı akşamı ekranlara gelen MasterChef 2020'nin 61. yeni bölümünde hangi takım kazandı? Salaş balıkçı konseptinde hangi yemekler istendi? Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan yarışmacı, kimi eleme adayı olarak gösterdi? İşte ilk dokunulmazlık oyununda istenenler...

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 22:17
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 00:57

MasterChef 2020'nin en önemli oyunlarından olan takım dokunulmazlığında, bu akşam iki takım yine karşı karşıya geldi ve yarışmacılar hünerlerini sergiledi. "Salaş balıkçı" menüsü ile herkesin ilgisini çeken dokunulmazlık oyununda neler yaşandı? 22 Eylül MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? Dokunulmazlık oyununda istenen yemekler neler oldu? Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İlk eleme adayı kim oldu? İşte detaylar...

22 EYLÜL MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlık mücadelesi verdi. Düelloyu kazanan Uğur, Mavi takıma beş dakika süre avantajı kazandırmıştı. Oyunda Mavi takımın 45 dakika, Kırmızı takımın 40 dakika süresi vardı. Takımlar, bu süre içinde altı çeşit yemek yapmak zorundaydı. Süre sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. MasterChef'te haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanan ve "salaş balıkçı" menüsünde en başarılı tabakları çıkaran takım şeflerin oybirliği ile belirlendi. Oyuna avantajı başlayan Mavi takım, MasterChef'te 1. dokunulmazlık oyununu kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

HANGİ YEMEKTE HANGİ TAKIM KAZANDI?

- Kırlangıç çorbası * Mavi takım
- Levrek Marin * Mavi takım
- İstavrit tava * Mavi takım
- Uskumru pilaki * Kırmızı takım
- Fırında helva * Mavi takım

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için siyah önlükleri giyip mutfağa girdiler. Bireysel dokunulmazlık istenen yemek Danilo şefin özel yemeği Gizli Orman idi. Yarışmacılara bu yemeği hazırlamaları için 45 dakika süre verildi. Hazırlanan yemeklerin şefler tarafından tadımı yapıldıktan sonra dokunulmazlığı kazanan yarışmacı açıklandı. Son ikiye kalan isimler Berker ile Emir oldu. Bu iki yarışmacı arasından şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi tabağını hazırlayan Emir, MasterChef'te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında gözler dokunulmazlığı kazanan yarışmacıdaydı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir, bir arkadaşını eleme potasına göndermek üzere kararını açıkladı. MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı Özgül Coşar oldu.

İKİNCİ ELEME ADAYI OYLAMA İLE ORTAYA ÇIKTI!

MasterChef Türkiye'de bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda son olarak oylama yapıldı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir ve ilk eleme adayı Özgül dışındaki yarışmacılar için oylar kullanıldı. Bu oylama sonucunda en fazla oy verilen isim Esra oldu. Böylece Esra, altıncı haftanın ikinci eleme adayı oldu.

BU HAFTA MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIM HANGİ YARIŞMACILARDAN OLUŞUYOR?

Dün akşam ekrana gelen kaptanlık oyununun ardından Mavi takım kaptanı olan Uğur ve onun seçtiği Kırmızı takım kaptanı Emir, geriye kalan yarışmacılardan tek tek isimler söyleyerek yeni takımları oluşturdu. İşte, MasterChef'te bu haftanın takımları...

Mavi Takım: Uğur, Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa, Celal

Kırmızı Takım: Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru, Walison

DÜN AKŞAM KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de dün akşam kaptanlık oyunu sonrasında takımlar belirlendi. Son olarak Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Emir, düelloda karşı karşıya geldi. Yarışmacılardan, 30 dakika içinde mıhlama ve mısır ekmeği yapılması istendi. Sürenin sonunda beş dakikalık süre avantajını kazanan Mavi takım kaptanı Uğur oldu.