MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 22 Ekim MasterChef eleme adayları kimler oldu?

MasterChef 2020'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu nefes kesti! Her oyun bir öncekinden daha heyecanlı geçmeye başladıkça ve sona yaklaştıkça artan gerilim, yarışmacılar arasında tartışmalara sebep oldu! Bu akşam ekrana gelen dokunulmazlık oyununda şeflerin takımlardan istediği "çay saati" konsepti yarışmanın sıkı takipçilerini ekrana kilitledi. Mehmet Şef'in hazırlık aşamasında takımlardan yer değiştirmelerini istemesi ise büyük bir kaosa yol açtı! İki takımın mücadelesi bu akşam zirveye çıktığı MasterChef 83. bölümde dokunulmazlığı kim kazandı merak ediliyordu. Peki, 22 Ekim Perşembe MasterChef 2020'de dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, kimi eleme adayı gösterdi? 3. ve 4. eleme adayı kimler oldu? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2020 00:27
Değiştirme Tarihi: 23.10.2020 00:34

MasterChef 2020'de bu akşam heyecan doruğa çıkarken hazırlık aşamasında yer değiştiren takımlarda gergin anlar yaşandı! Şeflerin bu akşam yarışmacılardan istediği çay saati konsepti oldukça çekişmeli geçti ve günün sonunda yalnızca bir takım dokunulmazlığı kazandı! Peki, 22 Ekim MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takım hangisi oldu? Bu haftanın ikinci dokunulmazlığında yerini kim garantiledi? MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 3. ve 4. eleme adayı kim oldu? MasterChef Türkiye 83. bölümde oynanan dokunulmazlık oyunu detayları ile haberimizde!

Haber ile ilgili metin girin!.

22 EKİM PERŞEMBE MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler yapılacak menüyü açıkladı. Çay saati konsepti ile takımlardan yedi ürün istendi. Tatlısı tuzlusu ile bu yemekler için verilen süre ise bir saat oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef'te takımlar, yapılacak yemekler için hazırlıklara başladı. Oyunun başlamasından kısa bir süre sonra şefler, yarışmacıları durdurdu. Şaşkınlık içinde bekleyen yarışmacılar, şeflerin "Takımlar yer değiştirsin" sözü ile şok oldu. Ellerindeki malzemeleri bırakan her iki takımın yarışmacıları, rakipleri tarafından bırakılan tezgahtaki ürünleri anlamaya çalıştı ve sonra kaldıkları yerden tamamlamaya başladı. Süre sonunda şefler, yapılan ürünlerin tadımını yaptı. Sonra hangi yemekte hangi takım daha başarılı olduğunu açıkladı.

1. Vişneli mekik - Kırmızı takım
2. Sosyete mantısı - Kırmızı takım
3. Çilekli tart - Mavi takım
4. Ekler - Mavi takım
5. Sakallı sandviç - Kırmızı takım
6. Dereotlu poğaça - Mavi poğaça
7. Çatal - Mavi takım

Şeflerin oybirliği ile açıkladığı karara göre bu akşam MasterChef'te dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kaybetti. Bunun sonunda bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. İlk eleme adayları olan Sefa ile Berker, bu oyunda yer almadı. Yarışmacılardan istenen yemek Somer Şefin özel tabağı olan Oğlak Rogan Josh yemeği idi. Bir Hint yemeği olan Rogan Josh yapmaları için yarışmacılara 45 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin beğenisini en çok kazanan Ebru, bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazandı.

HAFTANIN 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 2020'de bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununu kaybeden yine Kırmızı takım oldu. Bu yüzden bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdiler. Bu oyunu kazanan Ebru, üçüncü eleme adayı olarak Tanya'nın ismini söyledi.

4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef yeni bölümde bu akşam son olarak Kırmızı takımda yapılan oylama ekrana geldi. Berker, Sefa ve Tanya'nın eleme adayı olması, Ebru'nun bireysel dokunulmazlığı kazanması sonrasında oylar sadece Emir ile Özgül'e verildi. Ve yarışmacılar, ikişer değil birer oy kullandılar. Bu şekilde yapılan oylamada en çok ismi yazılan Emir, MasterChef'te haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

Böylece, şu ana kadar MasterChef'te eleme adayları; Berker, Sefa, Tanya, Emir oldu.

MASTERCHEF'TE BU HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIĞINI HANGİ TAKIM KAZANDI?

Karşılıklı meydan okumaların olduğu Mavi takım ve Kırmızı takım arasında oynana haftanın ilk dokunulmazlığı geride kaldı. Yarışmacılar, şeflerin elinin altındaki kutuya bakarken yukarıdan indirilen danayı gören yarışmacılar şaşkınlığa uğradı. Sonrasında Mehmet şef, “bugün günlerden dana karkas” diyerek her iki takıma parçaları kendisi keserek verdi. Şefler, yarışamcılardan, verilen bu parça ile haşlama, ızgara bonfile, tencere yemeği, fırın yemeği yapmalarını istedi.

Son olarak günün tatlısı ise katmer oldu. Bu yemekler için verilen süre 1 saatti

 Dört farklı et yemeğinin yapıldığı gecede kıyasıya bir lezzet rekabeti yaşandı ve dokunulmazlığı Mavi takım kazandı.

MASTERCHEF'TE BU HAFTANIN İLK İKİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı, bireysel dokunulmazlığı kazanan tarafından belirlendi. Bu haftanın ilk bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül, Berker’i potaya gönderdi. Sonrasında yapılan oylama sonucunda ikinci eleme adayı ise Sefa oldu. Böylece bu haftanın ilk eleme adayları Berker ve Sefa olarak belirlendi.