MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? 1 Ekim MasterChef haftanın eleme adayları

MasterChef 2020 68. yeni bölümü ile bu akşam TV8 ekranlarında izleyicisi ile buluştu! Takımların kaderini belirleyen dokunulmazlık oyunu mücadelesinde, kazanan takım derin bir nefes alırken; kaybeden takım bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar önlük giyecekti! Bu akşam MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyunu mücadelesi "konsept" üzerine olacak ve takımlar ne için menü çıkartacağını kendileri belirledi! Şeflere sunulan en başarılı tabaklar geçerli not alırken MasterChef 2020'de 1 Ekim Perşembe akşamı dokunulmazlığı kim kazandı? Bu akşam bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Kimler eleme adayı oldu? İşte detaylar!

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 22:27
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 00:15

MasterChef 2020'de dokunulmazlık heyecanı bu akşam TV8 ekranları ile evlerinize konuk oldu! Şeflerin, yarışmacılardan istediği "konsept menüler" geceye damgasını vururken dokunulmazlığı kazanan takımın hangisi olacağı da şimdiden merak edilenler arasında yerini aldı! Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda kazanan takımı ve çok daha fazlasını bu akşam ekrana gelen haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte 1 Ekim Perşembe MasterChef Türkiye 68. bölümde yaşananlar...

Haber ile ilgili metin girin!.

1 EKİM MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef yeni bölümde oynanan 2. dokunulmazlık oyununda takımlar, konspetlerini açıkladı. Mavi takım, yurtdışında gelen özel konuklar için "Protokol" menüsü yaparken Kırmızı takım ise "Barbaros'un düğünü" adlı bir konsept menü yaptı. Şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaparken aynı zamanda konseptlere uygun olup olmadığını da değerlendirdi. Sonrasında şu yemek türlerine göre hangi takımın kazandığını açıkladı.

Soğuk başlangıç: Kırmızı takım
Çorba: Kırmızı takım
Ana yemek: Mavi takım
Ara sıcak: Kırmızı takım
Tatlı: Mavi takım

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef'te ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu. Bu akşam, Kırmızı takım 3-2 skorla dokunulmazlığın sahibi oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, siyah önlüklerini giyip mutfağa bireysel dokunulmazlık oyunu için girdi. Bu oyunda yapılması istenen yemek, Mehmet şefin özel tarifi ile Surf and Turf. Yarışmacılar, zamana ve takım arkadaşlarına karşı bu yarışta Mehmet şefin tabağına en yakın olanı hazırlamak için mücadele etti. Bu oyunda rahatsızlanan Tanya, değerlendirme dışında kaldı. Şefler, tadım sonrasında iki kişiyi öne çağırdı. Bu isimler Uğur ile Sefa idi. Bu ikili arasından ise en iyi tabağı yapan Sefa, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa, Mavi takımdan bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. Aklımda 3 isim var diyen Sefa, dokunulmazlık oyununu kaybetmelerine neden olduğunu düşündüğü Uğur'u seçti. Böylece Uğur, MasterChef'te haftanın 3. eleme adayı oldu.

4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye 68. bölüm finalinde Mavi takımın konseyi vardı. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, oylamaya geçti. Yarışmacılar, tek tek nedenlerini söyleyerek kime oy verdiğini açıkladı. Oylama sonucunda MasterChef'te haftanın 4. eleme adayı Didem Devay oldu.

MASTERCHEF 2020'DE HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIĞINI HANGİ TAKIM KAZANMIŞTI? (29 Eylül Salı)

Salı akşamı MasterChef 2020'de haftanın ilk dokunulmazlık mücadelesi ekrana geldi. Şefler, yapılan pilavları tek tek tadımını yaptı ve düelloda kazanan yarışmacıyı açıkladı. Kazananlar şu şekilde belirlendi:

1- Arpa şehriyeli pilav:  Uğur - Mavi takım
2- Kuşkonmazlı Risotto: Özgül - Mavi takım
3- Çin pilavı: Barbaros - Kırmızı takım
4-Özbek pilavı: Didem - Mavi takım
5- Ciğerli iç pilav: Furkan - Mavi takım
6- Sebzeli bulgur pilavı: Ebru - Kırmızı takım
7- Patatesli çilav: Eray - Mavi takım
8- Hamsili pilav: Berker - Kırmızı takım

Bu sonuca göre MasterChef'te Salı akşamı haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı.

29 EYLÜL SALI GÜNÜ BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdiler. Sekiz yarışmacı, dokunulmazlığı kazanmak için 45 dakikada Somer Şef'in imza tabağına en yakın şekilde hazırlamak için yarıştı. Süre sonunda şeflerin oybirliği ile bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Emir oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Masterchef Türkiye’de haftanın ilk bireysel dokunulmazlığını kazanan Emir, bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. Emir, seçimini dokunulmazlık oyununda kendi isteği ile aldığı yemeği yapamadığı için Esra’dan yana yaptı ve böylece haftanın ilk eleme adayı Esra oldu.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

İlk eleme adayının belli olmasının ardından Kırmızı takım oylamaya gitti ve bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir ile ilk eleme adayı Esra dışındaki altı yarışmacı için oy kullanıldı. Bu altı yarışmacı arasından en fazla oyu alan Duygu , haftanın 2. eleme adayı oldu.