MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kim kazandı? 27 Ekim MasterChef Türkiye'de kimler eleme adayı oldu?

MasterChef 2020'de bir dokunulmazlık oyunu daha bu akşam yarışmanın sıkı takipçileri ile buluştu ve heyecan doruğa çıktı! Haftanın ilk dokunulmazlık oyunu yarışmacıların kaderini belirlemeye devam etti! Bugünün konsepti, "kör tadım" olurken; yarışmacılar, en başarılı çorbaları hazırlamak için kıyasıya mücadele etti! TV8 ekranlarında yaşanan renkli anlar ekrana geldi. Peki, 27 Ekim Salı günü MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Kimler eleme adayı oldu? Herkesin merakla beklediği dokunulmazlık oyununun kazananı ve çok daha fazlası haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 23:59
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 00:38

MasterChef 2020'ye damgasını vuracak bir dokunulmazlık mücadelesi bu akşam TV8 ekranlarında yarışmanın sıkı takipçileri ile buluştu! "Kör tadım" konseptine uygun ilerleyen yarışma kurallarında, yarışmacılar çorbaları kimin yaptığını tahmin ederken; birbirinden heyecanlı anlar izleyenlerin yüzünü güldürdü! Takımların kaderini belirleyen dokunulmazlık oyunu bu akşam 20.00 itibari ile sizlerle buluştu. Peki, 27 Ekim MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Hangi yarışmacı kendi takımlarının yaptığı çorbaları doğru tahmin etti? Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı, kimi eleme adayı gösterdi?

Haber ile ilgili metin girin!.

27 EKİM SALI MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler, her iki takımın kaptanını yanlarına çağırdı. Yarışmacıların arkası dönük olarak durduğu vakit, şefler kaptanlara nasıl bir oyun oynanacağını açıkladı. Buna göre kaptanlar, takımlar oyunda oynamayacak ikişer kişi seçti. Mavi takımdan Uğur - Sefa, Kırmızı takımdan Emir - Serhat seçilen isimler oldu. Bu yarışmacılar kör tadım yaptı. Yani takımlarda kalan yarışmacıların yapacağı beş adet çorbanın tadımını ile değerlendirme yaptı. Bu yarışmacıların vereceği oylar ise kazananı belirledi. Şefler, takımlara 45'er dakika süre içinde şu beş çorbanın yapılmasını istedi;

1- Acılı bulgur çorbası

2- Terbiyeli işkembe çorbası

3- Mercimek çorbası

4- Balık çorbası

5- Minestrone çorbası

Haber ile ilgili metin girin!.

Her iki takım da istenilen çorbaları verilen sürede hazırladı. Her çorba farklı bir tabakta hangi takımın olduğu belli olmayacak şekilde yerleştirildi. Sonra sırasıyla kuliste bekleyen yarışmacılar, gözleri kapalı şekilde içeri alındı. Arkası arkadaşlarına dönük olan bu yarışmacılar, çorbaları tadarak hangisi daha başarılı olmuş belirtti. Buna göre yarışmacılar ve verdikleri puanların dağılımı şöyle;

Uğur : Mavi 4-1 Kırmızı

Sefa : Mavi 2-3 Kırmızı

Serhat : Mavi 3-2 Kırmızı

Emir : Mavi 3-2 Kırmızı

Bu sonuçla Mavi takım, MasterChef'te ilk dokunulmazlık oyununu kazandı!!!

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Bu akşam oynanan farklı ve eğlenceli dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Oyunu kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları da bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Bu oyunda istenen yemek, Mehmet şefin imza tabağı oldu. Verilen süre içinde bu yemeği Emir, Tanya ve Ebru yetiştiremedi. Geriye kalan üç isim arasından bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi Barbaros oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te haftanın ilk eleme adayını bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros belirledi. Barbaros'un eleme potasına göndermeyi seçtiği kişi Tanya oldu.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te ikinci eleme adayı, Kırmızı takımda yapılan oylama sonucunda belli oldu. Oylamada Serhat ve Furkan, dörder kez isimleri yazıldı. Bunun sonucunda takım kaptanı Tanya, bu iki yarışmacı arasından kimin eleme potasına gireceğine karar verdi.Tanya'nın seçimi ise Serhat oldu.

DÜN AKŞAM MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dün akşam tam bir lezzet mücadelesi yaşandı. Şefler, yarışmacılardan Kayseri Yağlaması yapmalarını istedi. Verilen süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı ve en başarılı üç ismi öne çıkardı. Gecenin en başarılı tabaklarını çıkaran Özgül, Ebru ve Barbaros oldu. Finale kalan bu üç isim arasından ise kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Özgül olarak belirlendi.

HAFTANIN KAPTANLARI KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’de kaptanlık oyununu kazanan Özgül, Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya'yı seçti.

BU HAFTA MAVİ TAKIM İLE KIRMIZI TAKIM KADROSU NASIL OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Özgül ile Tanya, yarışmacılardan tek tek seçim yaparak bu haftanın Mavi takım ve Kırmızı takım kadrosunu oluşturdu. Buna göre MasterChef’te haftanın takımları şöyle oluştu;

MAVİ TAKIM: Kaptan Özgül, Barbaros, Esra, Uğur, Ayyüce, Eray

KIRMIZI TAKIM: Kaptan Tanya, Serhat, Furkan, Sefa, Ebru, Emir