MasterChef 2020'de bu akşam kaptanlık oyununu kim kazandı? 26 Ekim 2020 MasterChef'te takımlar nasıl oluştu?

MasterChef 2020'de heyecan gittikçe artarken; sona yaklaştıkça mücadeleler de yerini büyük bir hırsa bırakıyor ve yarışmacılar, MasterChef 2020'nin şampiyonu olmak için tüm hünerlerini sergiliyor! Bu akşam ekrana gelen yeni bölümde oynanan kaptanlık oyununu kazanan yarışmacının kim olacağı merak ediliyordu! Peki, 26 Ekim Pazartesi günü MasterChef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım kaptanı kim oldu? Kimi Kırmızı takım kaptanı seçti? MasterChef 2020'de bu hafta takımlar nasıl oluştu? Kaptanlar düellosunu kim kazandı? Kaptanlar düellosu avantajı neydi? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 22:35
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 00:22

MasterChef 2020'de oldukça çekişmeli bir kaptanlık mücadelesi bu akşam TV8 ekranlarında sizlerle buluştu! Herkesin merakla beklediği ve yeni takımların kimlerden oluştuğunu öğrenmek için sabırsızlandığı kaptanlık oyunu mücadelesinde kazanan yarışmacının kim olacağı, kendisine rakip olarak karşı takım kaptanı olarak kimi seçeceği ve yeni haftanın ilk gününde takımların nasıl oluşturulacağı bu akşam belli oldu! Peki, MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım kaptanı kim oldu? 26 Ekim Pazartesi günü MasterChef 2020'de kaptanlık mücadelesini kim kazandı? Mavi takım kaptanı, Kırmızı takım kaptanı kim oldu? Takımlar nasıl oluştu? Kaptanlar düellosunu kim kazandı? İşte detaylar...

Haber ile ilgili metin girin!.

26 EKİM PAZARTESİ KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye on birinci haftanın kaptanlık oyunu başladı. Şefler, yarışmacılardan sekiz katlı Kayseri yağlaması yapmalarını istedi. Bunu yapmaları için verilen süre ise 45 dakika oldu. Süre bitiminde üç şef, dörder yarışmacı seçip onların hazırladıkları ürünleri tattılar. Tadım sonrasında şefler, ikişer yarışmacı isimler söyledi. Bu isimler şöyle idi;

Danilo şef: Barbaros, Ebru

Mehmet şef: Serhat, Esra

Somer şef: Özgül, Sefa

Son olarak şefler, bu altı yarışmacının yaptığı Kayseri yağlamalarının tadına bir kez daha baktı ve finale kalan üç ismi açıkladılar. Son üçe kalanlar Özgül, Ebru, Barbaros oldu. Bu üç isim arasından ise en başarılı olan Özgül, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. Gecenin en başarılı üçüncüsü Ebru, ikincisi de Barbaros oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

ŞEF BIÇAĞINI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de Mehmet şef, hamuru en çok havada kim çevirirse şef bıçağı vereceğini söyledi. Bu yarışmaya Serhat, Barbaros ve Eray katıldı. Bu üç isim arasında düşürmeden aralıksız olarak havada en fazla çeviren Serhat oldu ve şef bıçağını kazandı.

MASTERCHEF'TE BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

MasterChef'te bu akşam kaptanlık oyununu kazanıp Mavi takım kaptanı olan Özgül, Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya'yı seçti. Sonrasında bu iki takım kaptanı, birer birer yarışmacıları seçerek bu haftanın kadrolarının oluşturdu. Fakat bu takımlarda birer yarışmacı kaptanlar düellosu sonrasında kazanılan avantaj ile yer değiştirecek. İşte kaptanların seçimi ile oluşan takımlar...

MAVİ TAKIM: Kaptan Özgül, Barbaros, Esra, Uğur, Ayyüce, Eray

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM: Kaptan Tanya, Serhat, Furkan, Sefa, Ebru, Emir

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI? KAZANAN AVANTAJI NASIL KULLANDI?

Heyecanla izlenen kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım kaptanı Özgül, Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya'yı seçti. Bu haftanın kaptanları olan Özgül ile Tanya, kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Şefler, kaptanlar düellosunda bu iki yarışmacıdan onar tane İzmir Bombası yapmasını istedi. Bunun için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, tadım yaparak düellonun kazananı açıkladı. Buna göre bu akşam kaptanlar düellosunu kazanan Tanya oldu.

Kaptanlar düellosunu kazanan Tanya, Mavi takımdan Barbaros'u alarak Sefa'yı karşı takıma verdi.

MASTERCHEF'TE DÜN AKŞAM KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de dün akşam eleme gecesi ilk turunu geçemeyen üç yarışmacı Uğur, Tanya ve Berker oldu. Final eleme oyununda yarışmacılardan istenen yemek, Danilo şefin imza tabağı oldu. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika olarak belirlendi.

Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan Uğur oldu ve en az bir hafta daha MasterChef'te kalmayı garantiledi. Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef'ten elenen isim oldu.

MASTERCHEF BERKER BAŞMANAV KİMDİR?

MasterChef Berker Başmanav, 23 Ekim 1996 tarihinde Sakarya/Hendek'te doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise hayatını Hendek'te tamamlamasının ardından uluslararası asçılık eğitimi almak için İstanbul'a taşındı. MasterChef Berker, başladığı eğitimi 1.likte tamamlamasının ardından uluslarası otellerde ve restoranlarda çalışma imkanı bulmuştur.

Son olarak Londra ve İspanya'da şubeleri bulunan vagon bir restoranın koordinatör şefliğini üstlenen Berker, yedeklerden yarışmanın ana kadrosuna girerek MasterChef hayalinin peşinden gitmektedir.