MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı? 20 Ekim MasterChef'te eleme adayları kimler oldu?

MasterChef 2020'de bu akşam muhteşem bir dokunulmazlık oyunu ekranlara geldi! Stüdyoda yaşanan heyecanlı anlara, Mehmet Şef'in sürpriz şovu eşlik etti, unutulmaz anlar yaşandı! Takımların kaderini belirleyen dokunulmazlık oyununda bugün Şefler, yarışmacılardan dört çeşit yemek ve bir çeşit tatlı olmak üzere beş farklı lezzetten oluşan bir menü istedi! Peki MasterChef 2020'de 20 Ekim Salı günü dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın ilk eleme adayları kimler oldu? Bu akşam MasterChef'te neler yaşandı? Hepsi ve daha haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 00:21
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 00:21

MasterChef 2020'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu bu akşam TV8 ekranlarında nefes kesti! İzleyenleri ekrana kilitleyen MasterChef 2020'ye bu akşam Mehmet Şef damgasını vurdu ve stüdyoda sürpriz anlar yaşandı! Dokunulmazlık mücadelesinde karşı karşıya gelen iki takım da hünerlerini sergilerken, Kırmızı takım mı yoksa Mavi takım mı dokunulmazlığı kazandı? TV8 ekranlarında sizlerle buluşacak MasterChef dokunulmazlık mücadelesinde 20 Ekim Salı akşamı kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kazanan, kimi eleme potasına gönderdi? 1. ve 2. eleme adayları kimler oldu? Detaylar haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

20 EKİM SALI MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de onuncu haftanın ilk dokunulmazlık oyununda Mehmet şef şov yaptı. Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları, dokunulmazlık oyununda ne yapacaklarını merak ederken tavandan inen dana herkesi şok etti. Sonrasında Mehmet şef, eline aldığı bıçakla hünerlerini gösterdi ve her iki takıma yapılacak yemeğe göre parçalar kesti. Sonra şefler, bu parçalar ile yapılacak yemekleri açıkladı. Bir saat süre verilen ve yapılması istenen yemekler şöyle;

1- Haşlama

2- Izgara bonfile

3- Tencere yemeği

4- Fırın yemeği

5- Katmer

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Verilen süre sonunda takımlar, hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. MasterChef jürisi, yemeklerin tek tek tadımını yaptı ve sonrasında hangi takımın yemeklerini beğendiğini açıkladı. Buna göre şefler; Mavi takım ve Kırmızı takımın yaptığı et yemeklerinden ikişer tanesini beğendi. Son olarak tatlıyı iyi yapan beraberliği bozacak ve dokunulmazlığı 3-2 kazanacaktı. Bu akşam tatlıyı daha iyi yapan Mavi takım, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kazanan takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Bu akşam MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım oyuncuları, mutağa bireysel dokunulmazlık oyunu için girdiler. Yarışmacılardan istenen yemek ise Mehmet şefin imza tabağı olan Kuzu Sırtı adlı yemek oldu. Bu yemeği pişirmek için verilen süre ise 40 dakika. Süre sonunda şefler, yarışmacıların hazırladığı bu özel yemeğin tadına ve tabaklamasına baktı. Bu yarışmacılar arasında en başarılı isimler Berker ile Özgül oldu. Finale kalan bu isim arasında ise daha başarılı olan Özgül, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu. Emir ile Sefa'nın tabakları, sürenin bitmesinden sonra müdahale edildiği için değerlendirmeye alınmadı.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takımdan ilk eleme adayı belirlendi. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül, bugünkü dokunulmazlık oyununda yaptığı yemekte kaybeden Berker'i eleme potasına gönderdi. Böylece Berker, haftanın 1. eleme adayı oldu.

HAFTANIN 2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 82. bölüm son kısmında dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda oylama yapıldı. Oylamada en çok ismi yazılan Sefa, haftanın ikinci eleme adayı oldu.

BU HAFTANIN KAPTANLARI KİMLER OLDU?

Üç aşamalı kaptanlık oyununu kazanan Eray, MasterChef’te bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu. İlk defa kaptanlık yapacak olan Eray, kendisine rakip olarak Emir’i Kırmızı takım kaptanı seçti.

BU HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Dün akşam MasterChef’te Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Emir, kalan 11 yarışmacı arasından takımlarına katmak istediklerini tek tek seçtiler. Bunun sonunda MasterChef’te bu haftanın takımları şu şekilde oluştu;

Mavi takım: Eray, Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce, Ebru

Kırmızı takım: Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa, Tanya