MasterChef 2020'de 6. eleme adayı olan yarışmacı Eray kimdir? MasterChef Eray kaç yaşında?

MasterChef 2020'de bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu oynandı ve oyunu kaybeden Kırmızı takım bireysel dokunulmazlık mücadelesi için bu defa karşı karşıya geldi ve yaratıcılık oyununda verilen mantardan farklı lezzetler çıkarmaya çalıştılar! Masterchef 2020'de bu akşam bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Emir, Gülşah'ı eleme potasına gönderdi ve eleme adayı olarak Gülşah belirlenmiş oldu. Ardından yapılan oylamada Kırmızı takımda bir yüzleşme gerçekleşti ve oylamanın neticesinde eleme adayı olan 6. isim takım kaptanı olan Eray oldu!

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2020 00:24
Değiştirme Tarihi: 06.09.2020 00:24
MasterChef 2020'de 6. eleme adayı olan yarışmacı Eray kimdir? MasterChef Eray kaç yaşında?

MasterChef 2020'de bu akşam bireysel performans oyununda Emir ile son ikiye kalan Gülşah, sonrasında Emir'in eleme adayı olarak gösterdiği isim oldu ve stüdyoda bu iki isim arasında gergin anlar yaşandı. Ardından, yapılan takım oylamasında potaya gidecek son isim belirlendi ve gecenin son eleme adayı belli oldu. Oylama sonucu en çok oyu alan Eray Aksungur, MasterChef'in 6. eleme adayı oldu. Peki, Eray Aksungur kimdir? Nerelidir, MasterChef Eray kaç yaşında?

5 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ MASTERCHEF 2020'NİN 6. ELEME ADAYI ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.