Komedi istiyor

Şu sıralar Kara Para Aşk dizisinde rol alan Tuvana Türkay "İnsanları güldürmeyi seviyorum" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.05.2014 14:45
Değiştirme Tarihi: 02.05.2014 14:55
Komedi istiyor

Son yıllarda gösterdiği başarılı oyunculuk performansıyla dikkat çeken Tuvana Türkay ilginç açıklamalar yaptı. Genç oyuncu, “Güzel kadınların komedi oynayamayacağı algısını değiştirmek istiyorum.” dedi.

Son dönemin dikkat çeken oyuncuları arasında yerini alan Tuvana Türkay şu aralar Tuba Büyüküstün ile birlikte rol aldığı '' Kara Para Aşk'' dizisiyle ilgi odağı oldu. Oyunculuk performansının yanı sıra güzelliğiyle de ilgi çeken genç oyuncu şöyle konuştu: “Güzel olmanın bir oyuncu için hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu düşünüyorum. İnsanların güzele olan ilgisi bir avantaj. Dezavantajı ise; güzel kadınların komedi oynamayacağı algısı. Bir gün komedide yer alıp bu algıyı değiştirmek istiyorum. Çünkü ben eğlenceli biriyim, insanları güldürmeyi seviyorum.”

 

Sürekli hikaye yazıyorum
 
9 yaşından bu yana kamera karşısında olan genç oyuncu gerçekleştirmek istediği birçok hedefinin olduğunu belirtti. Üniversite eğitimini sinema-televizyon ve sahne sanatları olmak üzere çift ana dalda sürdürdüğünü söyleyen Türkay, “İleride kamera arkasında da işler yapmak istiyorum. Çok fazla senaryom var. Sürekli hikaye yazıyorum” dedi.