Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Liza Peskova: Türkiye annem, Rusya babam gibi

Liza Peskova: Türkiye annem, Rusya babam gibi

Antalya'da tatil yapan Rusya'nın önemli siyasetçilerinden Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov'un kızı, 18 yaşındaki Liza Peskova, Türkiye'yi çok seviyorum. Burasını evim gibi görüyorum dedi.

22.08.2016 14:43

Antalya'da tatil yapan Rusya'nın önemli siyasetçilerinden Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov'un kızı, 18 yaşındaki Liza Peskova, "Türkiye'yi çok seviyorum. Burasını evim gibi görüyorum" dedi.

BIÇAKLA DÖNER KESMEYİ DENEDİTatilini Kemer İlçesi'ndeki 5 yıldızlı bir otelde geçiren Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov'un kızı Liza Peskova, annesi ve erkek arkadaşıyla birlikte Antalya kent merkezine geldi. Bir dönercide et döner yiyen Peskova, eline aldığı bıçakla döner kesmeyi denedi. Ardından Lara'daki Harley Davidson mağazasına girerek motosikletleri inceleyen Liza Peskova, erkek arkadaşıyla birlikte motosiklet üzerinde poz verdi. Bir deri mağazasında kendisi için özel hazırlanan ve ağırlıklı olarak kürklerin sergilendiği mini defileyi izleyen Peskova, mağazadan çeşitli kıyafetler satın aldı."TÜRKİYE'Yİ EVİM GİBİ GÖRÜYORUM"Türkiye'yi vatanı gibi gördüğünü anlatan Peskova, işkembe çorbası içmeyi ve döner yemeyi çok sevdiğini söyledi. "Türkiye'yi çok seviyorum. Burasını evim gibi görüyorum. Burada çok güzel deniz, tarih, kültür ve doğa var. Çok sevdiğim Türk arkadaşlarım, dostlarım var" diyen Liza Peskova, iki ülke arasındaki sorunların aşılması anlamında doğru yolda ilerlendiğini söyledi."TÜRKİYE ANNEM, RUSYA BABAM GİBİ"Ruslar'ı Türkiye'ye davet ettiğini anlatan Liza Peskova, şöyle devam etti: "İki ülke arasında yaşanan olaylara üzülmüştüm. Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi. İki ülke arasındaki bir süre önce yaşanan kavga bir aile arasında, iki eş arasında çıkan kavga gibiydi. Sonunda 'barış geldi' diyebiliriz. Bir ailede, sevgililerin arasında kavga çıkarsa, o kavgadan sonra sevgi daha da büyür.""TARKAN'I ÇOK SEVİYORUM"Ankara doğumlu olduğunu ve babası ve dedesinin de Türkolog olduğu gibi bilgileri paylaşan Liza Peskova, Türkçe öğrenmeye başladığını Tarkan'ı çok sevdiğini ve Tarkan'ın bir klibinde oynamayı hayal ettiğini ekledi.

Yorumlar | 0
üye profil