Lezzet Düşkünleri’nde haftanın birincisi kim oldu? 6 Haziran 2020 Lezzet Düşkünleri kim elendi?

TV8’in yeni yemek yarışması Lezzet Düşkünleri haftanın finalinde birinci olan ve elenen çift belli oldu. Ünlü Şef Gabriele Sponza’nın sunumuyla ekrana gelen Lezzet Düşkünleri 2. haftasında beş çift, hafta içi yemeklerini hazırlamış, rakiplerinin beğenisine sunmuştu. Rakipleri tarafından ve Gabriele şef tarafından verilen puanlar sonrasında ilk iki çift birincilik için yarışırken son iki çift ise evde kalmak için oylamaya kaldı. Peki, Lezzet Düşkünleri’nde kim birinci oldu, kim elendi?

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2020 18:29
Değiştirme Tarihi: 06.06.2020 19:42

Ekranların en yeni yemek yarışması Lezzet Düşkünleri evinde ikinci haftanın finali yapıldı. Ünlü Şef Gabriele Sponza tarafından sunuculuğu yapılan Lezzet Düşkünleri’nde bir şef ve onun yardımcısı, kendi günlerinde mutfağa girerek el hünerlerini sergiliyor. Rakipleri tarafından değerlendirilen, sonrasında Gabriele şef tarafından verilen puanlar ile haftanın son sıralaması ortaya çıktı. 6 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılan Lezzet Düşkünleri haftanın finalinde 10 bin liralık ödülün sahibi ile birlikte Lezzet Düşkünleri evine veda eden çift belli oldu. İşte detaylar…

LEZZET DÜŞKÜNLERİ HAFTANIN BİRİNCİSİ KİM OLDU?

Lezzet Düşkünleri evinde yeni haftanın finalinde Gabriele şefin verdiği puanlar ile genel sıralama belli oldu. Buna göre ilk iki sırada yer alan Boğaçhan Şef ve takımı ile Gökhan Şef takımı yeniden mutfağa girdi ve on bin liralık birincilik ödülünü kazanmak için yarıştılar. Yapılan son değerlendirme sonrasında Lezzet Düşkünleri haftanın finalinde kazanan çift belli oldu. Lezzet Düşkünleri yarışmacılarının verdiği oylardan Gökhan Şef'e 5, Boğaçhan Şef'e 1 oy çıktı. Gabriele Şef'in oyları ise Boğaçhan Şef ile Gökhan Şef'in takımına birer oy olarak çıktı. Bu durumda Lezzet Düşkünleri haftanın finalinde on bin liralık ödülü kazanan takım Gökhan Şef'in takımı oldu.

LEZZET DÜŞKÜNLERİ HAFTANIN SIRALAMASI

Haber ile ilgili metin girin!.

YARIŞMACILARIN RAKİPLERİNDEN ALDIĞI PUANLAR

Lezzet Düşkünleri 1. Gün Boğaçhan Şef ile Taylan 23 puan

Lezzet Düşkünleri 2. Gün Berna Şef ve Tuğba 22 puan

Lezzet Düşkünleri 3. Gün Pınar Şef ve Doğan 22 puan

Lezzet Düşkünleri 4. Gün Gökhan Şef ve Burhan 23 puan

Lezzet Düşkünleri 5. Gün Selen Şef ve Gizem 12 puan

LEZZET DÜŞKÜNLERİ ELENEN KİM OLDU?

Geçen hafta yayına başlayan Lezzet Düşkünleri evinde puanlama sonrasında son ikide kalanlar evde kalmak için bir kez daha yarışıyor. Bu iki çift için rakipleri oylama yapılıyor. Son olarak Gabriele şefin oyu, Lezzet Düşkünleri son ikisini belirledi. Berna Şef ve takımına verdiği iki puan ile onları üçüncü sıraya yükseltmiş oldu. Bu hafta son ikide kalan Pınar Şef ve takımı ile Selen Şef ile takımı için yarışmacılar oylama yaptı. Oylama sonucunda sandıktan çıkan oylardan Selen ve Gizem için 4 oy, Pınar ve Doğa için 2 oy çıktı. "Lezzetin peşinde daha fazla koşmak istediklerini düşündüğüm için" diyen Gabriele şefin iki oyu Pınar Şef takımı için çıkınca beraberlik oldu. Seyirci oylaması sonucunda bu hafta Lezzet Düşkünleri evine veda eden çift belli olacak. Seyircilerden Selen Şef ve takımına 4 oy gelirken Pınar Şef ve Doğa için 2 oy geldi. Böylece, Lezzet Düşkünleri evine veda eden çift Pınar Şef ve Doğa oldu.