Lezzet Düşkünleri yarışmacıları kimdir? İşte TV8'in yeni yarışması Lezzet Düşkünleri ilk hafta yarışmacıları

Lezzet Düşkünleri yarışması, bugün ilk bölümü ile TV8 ekranlarında başladı. Yeni yemek yarışması Lezzet Düşkünleri, ünlü şef Gabriel Sponza sunuculuk yapıyor. Lezzet Düşkünleri evinde ikili takımlar halinde beş çift tüm hünerlerini sergileyecek. Yarışmacılar, evde kaldıkları süre bir çok ödül için karşı karşıya gelecek. Peki, Lezzet Düşkünleri yarışmacılar kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 25.05.2020 18:26
Değiştirme Tarihi: 25.05.2020 18:26

TV8’den izleyicilerini ekran başına kilitleyecek lezzetli ve çekişmeli yeni yarışması Lezzet Düşkünleri  bugün başladı. İlk bölümüyle beğeni toplayan yarışmanın sunuculuğunu ise ünlü şef Gabriel Sponza yapıyor. Yarışmacılar, iki takıma ayrıldı ve günde yedi saat gizli kameralar karşısında Lezzet Düşkünleri evinde kalacak ve ödülü kazanmak için evde kalmaya çalışacaklar. İşte TV8'in yeni yarışması Lezzet Düşkünleri evindeki ilk yarışmacılar!

LEZZET DÜŞKÜNLERİ NEDİR? YARIŞMANIN FORMATI NASIL?

Ünlü şef Gabriele Sponza'nın sunumuyla ekranlara gelecek olan ve seyircinin de oyları ile yarışmanın kaderini belirleyeceği Lezzet Düşkünleri yarışması bir evde geçiyor Bu evde ikili takımlar halinde yarışacak olan 5 çift, birbirlerine karşı tüm becerilerini sergileyecek. Yarışmacılar, bu şekilde Lezzet Düşkünleri evinde en uzun süre kalabilmek ve haftanın ödülünü kazanmak için yarışacaklar.

Ünlü şefimiz program boyunca seyirciye hem pratik mutfak bilgileri verecek hem de seyircinin dili damağı olarak, ekrana gelen tüm lezzetleri detayları ile aktaracak. Haftanın son gününde yani finalinde bir çift büyük ödülü kazanırken bir çift de hayallerine veda ederek yarışmadan ayrılacak. 6. günün sonunda elenen çiftin yerine ise yine çok yetenekli bir başka çift gelecek ve yarışma tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam edecek.

LEZZET DÜŞKÜNLERİ YARIŞMACILAR KİMDİR?

BOĞAÇHAN TUZCU KİMDİR?

27 yaşındaki yarışmacı aslen Rizeli olup; doğma büyümeli Ankaralıdır. Aşçılık üzerine eğitim almış Boğaçhan Tuzcu'nun anne ve babası ayrı yaşıyor. İkizler burcu olan Boğaçhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunu ve yarışmada oldukça iddialı. Şu anda İstanbul'da yaşıyor.

TAYLAN SATMAZ KİMDİR?

27 yaşında olan Taylan Satmaz, aslen Manisalıdır. Marmaris’te yaşayan Taylan Satmaz, yarışmaya Boğaçhan Tuzcu ile birlikte katıldılar. İki yarışmacı, çok iddialı olduklarını ve rakiplerine şans tanımadıklarını söylediler.

Haber ile ilgili metin girin!.

GÖKHAN SARI KİMDİR?

Lezzet Düşkünleri yarışmacısı Gökhan Sarı aslen Mersinlidir. 37 yaşında aşçı olan Gökhan Sarı uzun yıllardır bu işi yapıyor. Gökhan Sarı, baba mesleği aşçılık olduğu için yeteneğinin oradan geldiğini düşünüyor.

BURHAN SELVİ KİMDİR?

Burhan Selvi, 23 yaşında ve aşçılık yapıyor. Gökhan şef ile birlikte programa farklılık katmaya geldiğini belirtti. Burhan Selvi ve Gökhan Sarı, birincilik bizim, diğer yarışmacılar ikincilik için yarışsın diyerek iddialı konuştular.

Haber ile ilgili metin girin!.

SELEN ÖZCAN KİMDİR?

22 yaşındaki Selen Özcan, aslen Kayserili ve hukuk öğrencisi. Babaannesinden yemek yapmayı öğrenen Selen yemeklerde, partneri Gizem ise tatlılar konusunda iddialı. İki kardeş olarak yarışmaya katılan yarışmacılar, İstanbul'da birlikte yaşıyor ve eğitimlerine devam ediyorlar.

GİZEM ÖZCAN KİMDİR?

Gizem Özcan, 20 yaşında ve aslen Kayserili. İstanbul’da kardeşi Selen’le birlikte yaşayan Gizem Özcan, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Gizem Özcan, yarışmada kimseyi rakip görmediğini, en büyük rakibi olarak gösterdiği ablası Selen Özcan’ı yanına aldığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

PINAR TÜRKYILMAZ KİMDİR?

Yarışmaya Çorum'dan katılan Pınar Türkyılmaz 40 yaşındadır. 5 yıldır profesyonel aşçı olan ve mutfak sektöründe çalışan Pınar Türkyılmaz, yarışmaya Çorum’dan katılıyor. Pınar Türkyılmaz, "Yarışmaya Doğa arkadaşımla katılıyoruz ve biz bu konuda iddialıyız sonuna kadar varız" açıklamasında bulundu.

DOĞA ZELES KİMDİR?

Doğa Zeles, 31 yaşında ve yedi senedir pastacılık alanında çalışıyor. Setlerde yemek stilistliği yaptığını söyleyen Doğa Zeles, yarışmaya Pınar Türkyılmaz ile katılıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

SİBEL DÖĞEN GEDİK KİMDİR?

36 yaşındaki Sibel Döğen Gedik İstanbul'da yaşıyor, iki yıldır evli olduğu eşi Mehmet Emre Gedik ile birlikte yarışacak yarışmacı iddialı. İşletmeci olarak çalışan Sibel Döğen Gedik'in eşi Emre Gedik ise profesyonel aşçı. Eşinin biraz daha farklı bir tarzı olduğunu belirten Sibel Hanım, snob bir çift olduklarını ifade ediyor.

EMRE GEDİK KİMDİR?

Emre Gedik, 42 yaşında ve İstanbullu. Yarışmaya eşi Sibel Döğen Gedik birlikte katılan Emre Gedik “yarışma boyunca polemiğe girmeyeceğim, yemeğimi yapacağım ve yarışmayı kazanacağım” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.