Lezzet Düşkünleri'nde bu hafta yeni yarışmacılar kim? Berna Okul ve Tuğba Okul kimdir? Berna Okul kaç yaşında?

TV8 ekranlarına yeni bir soluk getiren yemek yarışması Lezzet Düşkünleri , Şef Gabriele Sponza'nın sunumu ile heyecanı doruğa çıkarıyor. İkinci haftasına girerken, topladığı büyük beğeni ile gündeme gelen yarışmada, geçtiğimiz hafta Sibel ve Emre çiftinin yarışmadan elenmesi üzerine bu hafta gelecek yeni isimler merak ediliyordu. Yeni bir çift ile haftaya başlayan yarışmada izleyiciyi neler bekliyor? Geçen haftanın son puan durumu nasıldı? Yarışmanın puanlama sistemi nasıl? Haftanın yeni yarışmacısı Berna Okul ve partneri Tuğba Okul kimdir? Berna Okul kaç yaşında, nereli? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 16:39
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 16:48
Lezzet Düşkünleri'nde bu hafta yeni yarışmacılar kim? Berna Okul ve Tuğba Okul kimdir? Berna Okul kaç yaşında?

TV8 ekranlarının yeni yarışması Lezzet Düşkünleri ikinci haftası ile hız kesmeden devam ediyor. Gabriele Sponza sunumu ile seyirci ile buluşan yarışmada haftanın yeni yarışmacıları kim? Berna Okul ve partneri Tuğba Okul kimdir? Nereliler? İşte yarışma ile ilgili merak edilenlerin tümü...

BERNA OKUL KİMDİR?

24 yaşındaki Berna Okul, aşçılık okulunda eğitim almış ve bu alanda İtalya'da 5 ay staj yaptıktan sonra, orada 1,5 yıl boyunca çeşitli mutfaklarda çalışmış. İtalyanca ve İngilizce bilen Berna Okul, uluslararası yarışmalarda da birincilikler elde etmiş. Takım çalışmalarına yatkın olduğunu söyleyen Berna Okul, hayır demeyi sevmediğinden ve yumuşak yüzlü olduğundan bahsediyor.

Şu anda bir işletme sahibi olan ve damak tadına güvendiğini söyleyen Berna Okul, kardeşi Tuğba Okul ile yarışacağı program için iddialı olduğunu ifade ediyor.

TUĞBA OKUL KİMDİR?


32 yaşındaki Tuğba Okul, işletme sahibi ve İstanbul'da yaşıyor. Daha önce bir yıl boyunda çalışmış olduğu emlak sektörüne işletme açmak için veda eden Tuğba Okul, pratik ve sağlıklı yemekler konusunda oldukça iddialı.

Dobra, fevri ve açıksözlü bir yapısı olduğunu söyleyen Tuğba Okul, yarışma için son derece kendinden emin.

LEZZET DÜŞKÜNLERİNDE PUANLAMA SİSTEMİ NASIL?

Lezzet Düşkünleri puanlama sistemini yarışmacının sunuculuğunu yapan ünlü şef Gabriele Sponza şu şekilde açıklıyor:

 “Hafta boyunca her yarışmacı, rakipleri tarafından puanlandırılacak. Haftanın sonunda bu puanların ortalaması alınacak ve yarışmacılar, beşten bire doğru sıralanacak. Aynı zamanda her takım, Lezzet Düşkünleri izleyicileri tarafından da puanlandırılacak. Puan ortalamasına göre ilk iki sırada yer alan çiftler, ödül için yarışacak. Son ikiye kalan çiftlerden biri ise yarışmaya veda edecek. 

LEZZET DÜŞKÜNLERİ'NDE GEÇEN  HAFTANIN PUAN DURUMLARI

25 Mayıs Pazartesi 1. Gün Boğaçhan Tuzcu – Taylan Satmaz (19 puan)

26 Mayıs Salı 2. Gün Sibel Döğen Gedik – Emre Gedik (9 Puan)

27 Mayıs Çarşamba 3. Gün Pınar Türkyılmaz – Doğa Zeles (17 puan)

28 Mayıs Perşembe 4. Gün Gökhan Sarı – Burhan Selvi (28 puan)

29 Mayıs Cuma 5. Gün Selen Özcan – Gizem Özcan (18 Puan)