Lezzet Düşkünleri haftanın birincisi kim oldu? 30 Mayıs 2020 Lezzet Düşkünleri elenen çift hangi takım oldu?

Lezzet Düşkünleri’nde ilk haftanın birincisi ve elenen belli oldu. TV8’de bu hafta yayına başlayan Lezzet Düşkünleri yarışmasında beş şef ve yardımcıları ile toplam 10 kişi, evde kalmak için mutfakta hünerlerini sergiliyor. Lezzet Düşkünleri’nde yarışan çiftlerin kaderini, rakiplerinin verdikleri puanlar ile izleyicilerden gelen puanlar belirliyor. Peki, Lezzet Düşkünleri haftanın birinci kim oldu? Lezzet Düşkünleri kim elendi İşte Lezzet Düşkünleri finalini kazanan takım...

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 18:30
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 19:03
Lezzet Düşkünleri haftanın birincisi kim oldu? 30 Mayıs 2020 Lezzet Düşkünleri elenen çift hangi takım oldu?

TV8’in yeni yemek yarışma programı Lezzet Düşkünleri’nde ilk hafta sona erdi. Beş şef ve yardımcı ile toplam 10 yarışmacı, evde kalmak için verilen menüyü en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor. Rakipleri ve seyircilerden gelen puanlar ise yarışmacının Lezzet Düşkünleri’nde kalıp kalmayacağına karar veriyor. Beş çift, hafta boyunca birbirleri ile ve zaman ile yarıştı. Yarışmanın beşinci gününde yapılan puanlamalar sonucunda ilk haftanın birincisi ve 10 bin liranın sahibi belli oldu. Ve yapılan oylama sonucunda elenen çift de belli oldu. İşte 30 Mayıs Cumartesi Lezzet Düşkünleri haftanın finali detayları…

LEZZET DÜŞKÜNLERİ HAFTANIN BİRİNCİSİ KİM?

Gabriel Sponza’nın sunuculuğunu yaptığı TV8’in yeni yarışmasında ilk hafta sona erdi. Bir hafta boyunca verilen puanlar sonrasında Lezzet Düşkünleri’nde ilk haftanın birincisi de belli oldu. rakiplerinde aldıkları ve Gabriel Sponza’nın verdiği puan sonrasında Gökhan Şef’in takımı ile Boğaçhan Şef’in takımı birincilik için yeniden mutfağa girdi. İki takımın yaptıkları yemek, önce rakipleri tarafından puanlandırıldı. Sonrasında Gabriez Sponza, verdiği puanı açıkladı ve böylece haftanın birincisi belli oldu. Gökhan Şef’in takımı ve Boğaçhan Şef’in takımı rakiplerinden 3’er oy aldı. Gabriel Şef'in verdiği puan da Boğaçhan Şef tarafına oldu. Bu iki takım arasında geçen mücadele sonrasında Lezzet Düşkünleri haftanın birincisi Boğaçhan Tuzcu - Taylan Satmaz çifti oldu.

LEZZET DÜŞKÜNLERİ’NDE KİM ELENDİ?

Lezzet Düşkünleri’nde ilk haftanın puanlaması sonrasında yarışmaya veda eden çift de belli oldu. Pınar Şef’in takımı ile Sibel Şef’in takımı, rakipleri tarafından oylandı. Son olarak Gabriel Sponza şef de puanını söyledi. Böylece Lezzet Düşkünler’ine ilk haftadan veda edenler; Sibel Şef ve Emre çifti oldu.

LEZZET DÜŞKÜNLERİNDE PUANLAMA SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?

Lezzet Düşkünleri puanlama sistemini yarışmacının sunuculuğunu yapan ünlü şef Gabriel Sponza şu şekilde anlattı “Hafta boyunca her yarışmacı, rakipleri tarafından puanlandırılacak. Haftanın sonunda bu puanların ortalaması alınacak ve yarışmacılar, beşten bire doğru sıralanacak. Aynı zamanda her takım, Lezzet Düşkünleri izleyicileri tarafından da puanlandırılacak. Puan ortalamasına göre ilk iki sırada yer alanlar ödül için yarışacak. Son ikide kalan takımlardan bir tanesi ise yarışmaya veda edecek. 

LEZZET DÜŞKÜNLERİ HAFTANIN YARIŞMACILARI

25 Mayıs Pazartesi 1. Gün Boğaçhan Tuzcu – Taylan Satmaz (19 puan)

26 Mayıs Salı 2. Gün Sibel Döğen Gedik – Emre Gedik (9 Puan)

27 Mayıs Çarşamba 3. Gün Pınar Türkyılmaz – Doğa Zeles (17 puan)

28 Mayıs Perşembe 4. Gün Gökhan Sarı – Burhan Selvi (28 puan)

29 Mayıs Cuma 5. Gün Selen Özcan – Gizem Özcan (18 Puan)