Lezzet Düşkünleri bugün başlıyor! Lezzet Düşkünleri sunucusu kimdir? Gabriele Sponza nereli, kaç yaşında?

TV8 ekranları yepyeni bir yarışmayı izleyicisi ile buluşturuyor. İlk bölümü bugün ekranlara gelecek yarışma programı "Lezzet Düşkünleri" şimdiden merakla bekleniyor. Farklı bir yemek programı konseptini evlere getirecek yarışmanın sunucusu Gabriele Sponza'nın kim olduğu ise programı merakla bekleyenler tarafından şimdiden araştırılmaya başladı. Lezzet Düşkünleri programının Sunucusu Gabriele Sponza kimdir? Gabriele Sponza kaç yaşında ve nereli? Gabriele Sponza evli mi? Gabriele Sponza'nın eşi kim? Gabriele Sponza kaç dil biliyor? Gabriele Sponza'nın sunacağı programın konsepti nasıl olacak? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 25.05.2020 12:01
Değiştirme Tarihi: 25.05.2020 12:22

"Bu programda gün ışığına çıkmayan mutfak sırrı kalmayacak!" sloganı ile hafızalara kazınacak TV8'in yeni yemek programı Lezzet Düşkünleri bugün başlıyor! Bugün, Ünlü şef Gabriele Sponza’nın sunumuyla ekranlara gelecek olan ve seyircinin de oyları ile söz hakkı sahibi olacağı Lezzet Düşkünleri evinde, 2'li takımlar halinde yarışacak olan 5 çift, kıyasıya bir rekabet ile tüm hünerlerini sergileyerek bu evde en uzun süre kalabilmek ve haftanın ödülünü kazanmak için ter dökecek, izleyenleri tatlı bir rekabete sürükleyecekler!

YARIŞMA KONSEPTİ NASIL OLACAK?

Ünlü şefimiz program boyunca seyirciye hem pratik mutfak bilgileri verecek hem de seyircinin dili damağı olarak, ekrana gelen tüm lezzetleri detayları ile aktaracak. Haftanın son gününde, yani finalinde bir çift büyük ödülü kazanırken bir çift de hayallerine veda ederek yarışmadan ayrılacak. 6. günün sonunda elenen çiftin yerine ise yine çok yetenekli bir başka çift gelecek ve yarışma tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam edecek.

Lezzet Düşkünleri, bugün saat 15.45’te TV8'de!

GABRİELE SPONZA KİMDİR? ÜNLÜ ŞEFİN MERAK EDİLEN HAYATI...

1982 yılında dünyaya gelen Gabriele Sponza'nın, annesi İngiliz asıllı Mary Ann, babası ise İtalyan asıllı Enzo Sponza’dır. Babası eğitim için yurt dışına gönderilmiş ve İzmir’de kuyumculuk yapmış, bu nedenle, Gabriele de 1982 yılında İzmir’de doğmuştur. Sponza ailesi, dünya jet sosyetesine hizmet veren bir aile markası olarak bilinmektedir.

Gabriele Sponza, Amerika Johnson Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümünden mezun olarak Fransa’da profesyonel aşçılık hayatına adım atmış; ardından Marsilya ve Tremolat bölgelerinde 3 yıldızlı restaurantlarda çalışmıştır.

Türkiye’ye dönüşünün ardından İstanbul Sarıyer Yeniköy’de yer alan Sait Halim Paşa Yalısı Clement’s Restaurant’ın şefliğini üstlenen Gabriele Sponza, sonrasında The Bosphorus Gaja Restaurant ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Günümüzde Fransız Mutfağı ve İtalyan Akdeniz Mutfağı menüleri ile Wanda isimli mekanı ile yemek severlerle buluşan Gabriele Sponza, iki sene boyunca İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nde ve Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı bilimler Yükseokulu’nda eğitmen şef olarak görev yapmıştır. Gabriele Sponza, ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölüm Başkanıdır.

5 DİL BİLİYOR!

Türkçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca bilen ve sunumu gerekirse tüm dillerde yapabilecek kadar da terminolojiye hakim olan şef Sponza, Türkiye'ye olan sevgisi ve bu topraklardaki yetenekli şefleri keşfetme arzusu ile bilinmektedir. 2010 yılında temelli Türkiye'ye dönen şef, birçok öğrenci yetiştirdiği ve hepsine çok emek verdiği için sektörde de sevilen isimler arasında.

2011 yılında almış olduğu WACS Sertifikası ile yurt içi ve yurt dışında yapılan gastronomi yarışmalarında ülkemizi temsilen jüri üyesi olmaya hak kazanan Sponza, aynı zamanda Türkiye'nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen'da yaptığı programlarla izleyicilere dünya mutfağından farklı lezzetleri, yerel malzemeler kullanarak yaratıcı dokunuşlar ile sunmaktaydı.

ARTIK TV8'DE!

Yemeği sunmaktan ve yaratıcılığını uzmanlık alanında kullanmaktan keyif duyan şef Sponza, TV8 ekranlarında sunacağı Lezzet Düşkünleri programı ile izleyenlere de keyifli anlar yaşatacak!