Lezzet düşkünleri 5. günün puanlaması: Lezzet Düşkünleri’nde Selen Özcan – Gizem Özcan kaç puan aldı?

TV8’in yeni başlayan yemek yarışması Lezzet Düşkünleri 5. günün puanlaması yapıldı. Ünlü şef Gabriel Sponza’nın sunuculuğunu yaptığı Lezzet Düşkünleri’nde bugün Selen Özcan – Gizem Özcan günün menüsünü hazırladı. Peki, Lezzet Düşkünleri 5. gün puanlamasında Sibel ile Emre çifti kaç puan aldı? Günün menüsü neydi?

Yayınlanma Tarihi: 29.05.2020 19:09
Değiştirme Tarihi: 29.05.2020 19:09
Lezzet düşkünleri 5. günün puanlaması: Lezzet Düşkünleri’nde Selen Özcan – Gizem Özcan kaç puan aldı?

TV8’in yeni yemek yarışma programı Lezzet Düşkünleri’nde ilk hafta sona erdi. Beş şef ve yardımcı ile toplam 10 yarışmacı, evde kalmak için verilen menüyü en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor. Rakipleri ve seyircilerden gelen puanlar ise yarışmacının Lezzet Düşkünleri’nde kalıp kalmayacağına karar veriyor. Bugün ise yemek yapma sırası Selen ve Gizem Özcan kardeşlerde idi. Peki, Lezzet Düşkünleri 5. gün puanlaması nasıl sonlandı? İşte detaylar...

LEZZET DÜŞKÜNLERİ'NDE GÜNÜN PUANLAMASI

Lezzet Düşkünleri'nde ilk haftanı son yarışmacıları Özcan kardeşler idi. Aslen Kayserili olan Selen ve Gizem, yöresel yemeklerden oluşan bir menü ile rakiplerinin karşısına çıktı. Yaptıkları yemekler sonrasında ise rakiplerinden aldıkları puan ise toplam 18 puan oldu.

 LEZZET DÜŞKÜNLERİNDE PUANLAMA SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?

Lezzet Düşkünleri puanlama sistemini yarışmacının sunuculuğunu yapan ünlü şef Gabriel Sponza şu şekilde anlattı “Hafta boyunca her yarışmacı, rakipleri tarafından puanlandırılacak. Haftanın sonunda bu puanların ortalaması alınacak ve yarışmacılar, beşten bire doğru sıralanacak. Aynı zamanda her takım, Lezzet Düşkünleri izleyicileri tarafından da puanlandırılacak. Puan ortalamasına göre ilk iki sırada yer alanlar ödül için yarışacak. Son ikide kalan takımlardan bir tanesi ise yarışmaya veda edecek. 

LEZZET DÜŞKÜNLERİ HAFTANIN YARIŞMACILARI VE ALDIKLARI PUANLAR

25 Mayıs Pazartesi 1. Gün Boğaçhan Tuzcu – Taylan Satmaz (19 puan)

26 Mayıs Salı 2. Gün Sibel Döğen Gedik – Emre Gedik (9 Puan)

27 Mayıs Çarşamba 3. Gün Pınar Türkyılmaz – Doğa Zeles (17 puan)

28 Mayıs Perşembe 4. Gün Gökhan Sarı – Burhan Selvi (28 puan)

29 Mayıs Cuma 5. Gün Selen Özcan – Gizem Özcan (18 puan)