Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Leyla Lydia Tuğutlu'nun bilinmeyenleri

Leyla Lydia Tuğutlu'nun bilinmeyenleri

“Tatlı İntikam” dizisiyle kariyerinde yukarıya doğru güçlü bir ivme kazanan Leyla Lydia Tuğutlu, güzelliğinin yanı sıra enerjisi ve güler yüzüyle de modern zaman prenseslerini andırıyor. Son dönemde hayran kitlesi hızla genişleyen Tuğutlu, Elele dergisine konuştu.

30.06.2016 02:07

* “Tatlı İntikam”ı diğerlerinden bir adım öne geçiren nedenler sizce neler?- Hikayesinin izleyici açısından keyifli ve inandırıcı olduğunu düşünüyorum. Dizilerde oyuncu kadrosu ve aralarındaki uyum önemlidir. “Tatlı İntikam”da da hikayede yer alan karakterlerle örtüşen bir oyuncu kadrosu var. Seyircimiz de karakterleri ilk bölümden itibaren benimsedi. Açıkçası biz çekerken gerçekten eğleniyoruz ve bu da seyirciye geçiyor sanırım. Seyirci enerjisi yüksek işleri seviyor. Samimiyet arıyor. Duyguyu doğru geçirebilmek de bu noktada önemli. İnsanlar masum, saf duyguları özlüyor. Temiz, katıksız aşklara inanıyor. Pelin ve Sinan ile birlikte üzülüyor, seviniyor. Biz de mümkün olduğunca bunu yaşatmaya gayret ediyoruz.* Komedi oynamanın dramdan çok daha zor olduğu iddia edilir. Buna katılıyor musunuz?- Daha zor veya kolay diyemem, hepsinin ayrı bir yeri, ayrı zorlukları ve kolaylıkları var. * Oyuncuların aralarındaki kimya çok önemlidir. Her türlü detay izleyiciye yansır. Tıpkı Furkan Andıç ve sizin samimiyetinizin yansıması gibi. Bunu yakalamak adına set dışında da çok vakit geçiriyor musunuz?- Tabii ki partnerinle iyi anlaşabilmen çok önemli. Biz bu konuda şanslıydık. Tanışır tanışmaz iyi anlaştık, yani benim için hiç zor olmadı Furkan’la çalışmak. Sahnelerde birbirimizin işini bile kolaylaştırabiliyoruz anlaşabildiğimiz için.ASLINDA HEDEFİM MÜZİSYEN OLMAKTI* Güzellik yarışmasına katılırken ileride oyuncu olmanın hayalini kuruyor muydunuz?- Hedefim müzisyen olmaktı. 11 yaşındayken devlet konservatuvarında yarı zamanlı keman, piyano, solfej okuyordum. Birkaç sene sonra kendi isteğimle bıraktım. Miss Turkey’den sonra bir televizyon kanalından program sunmam için teklif geldi. Ardından “Es Es” dizisinde başrol teklif edildi. Denemek istedim. Kendimi setlere ait hissettiğimi fark ettim. Oyunculuk benim için terapi gibi. * Oyunculuğunuzu geliştirmek adına neler yapıyorsunuz?- Oyunculuk için yapılması gereken en önemli şey sürekli çalışmak ve üzerine kafa yormak. Sürekli pratik yapabilmek yani çalışmak oyuncuyu asıl geliştiren şey.* Bu işin en zor yanı sizce ne?- En zor tarafı uzun saatler çalışıp dinlenememek. İKİ KÜLTÜRLE BÜYÜYENLER SÜREKLİ İÇ ÇATIŞMA YAŞARLAR* Eskiye nazaran siz....- Küçükken içine kapanık bir çocuktum. İlginin üzerimde olması rahatsız ederdi beni. Her sene daha kendinin farkında, daha güçlü biri olmaya başladığımı düşünüyorum.* Türk bir baba ve Alman bir annenin kızı olmak karakterinizi nasıl şekillendirdi?- İki kültürle büyüyen insanlar sürekli bir iç çatışma yaşarlar. Nereye ait olduğunu sorgularsın sıkça. İlk öğrendiğim dil Almanca. Babam öğrenmem için benimle Türkçe konuşurdu. Türkiye’ye geldikten sonra da annem unutmamam için hep Almanca konuştu. Okulda Almanca konuştuğumu duyduklarında arkadaşlarım sorular sorardı. Bu sorulara maruz kalmamak için uzun bir süre Almanca konuşmayı reddettim. Şimdi iyi ki Almancayı da unutmamışım diyorum. İki dile de hakim olabilmek şans benim için.

 

AŞIKKEN BENDEN BEKLENMEYECEK ŞEYLER YAPARIM
* Aşık olduğunuzda kendinizde fark ettiğiniz en büyük değişiklik ne oluyor?- Kendimden beklemeyeceğim şeyler yaparım.* Hayatta tüm benliğimizi ele geçirebilen en güçlü duygu aşk mı nefret mi sizce?- İkisi de çok güçlü ve kişiye göre çok da değişebilen duygular. İkisi de bazen tamamen ele geçirebilir. * Hiç aşık oldunuz mu? Ve birden çok kez aşık olmak mümkün mü sizce?- Evet oldum. Aşka sayı sınırlaması koymak çok doğru gelmiyor bana. İnsan hayatta sadece bir kez aşık olur diye bir durum yok bence. Kimisi gerçekten bu duyguyu sadece bir kez yaşar, kimisi birçok kez yaşama fırsatına sahip olur.

 

ALMANYA’YA DÖNME PLANIM YOK
* Kaç yaşında İstanbul’a geldiniz? Bir gün Almanya’ya dönmeyi istiyor musunuz?- 5-6 yaşındaydım. Almanya’ya dönme gibi bir planım yok ama çalışmadığım bir dönemde bir süre orada kalabilirim.

 

ERKEK OLSAM JOHNNY DEPP GİBİ GÖRÜNMEK İSTERDİM
* Hangi özelliklere sahip bir erkek size çok güçlü gözükür?- Samimi ve saygılıysa bu onun özgüveninin yüksek olduğunu gösterir. Bu da insanı en güçlü gösteren özellik bence.* Erkek olsaydınız kim gibi olmak ve gözükmek isterdiniz?- Johnny Depp. * Nasıl bir yaşam alanınız var? Evinizin en sevdiğiniz köşesi hangisi?- Sade ve az eşya seviyorum evde. En sevdiğim yer, evde en çok zaman geçirdiğim ve film izleyebildiğim koltuğum.

 

 

 

 

Yorumlar | 0
üye profil