Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz'ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor

Kurtlar Vadisi dizisiyle tüm Türkiye'nin tanıdığı bir isim haline gelen oyuncu Necati Şaşmaz'ın başı derde girdi. Oyuncunun, 2012 yılında evlendiği ve geçtiğimiz yıl boşanma davası açtığı eşi Nagehan Şaşmaz'ın ses kayıtlarını ve WhatsApp yarışmalarını illegal yoldan ele geçirip, boşanma davasına delil olarak sunduğu için 12 yıl hapsi isteniyor. İşte Necati Şaşmaz-Nagehan Şaşmaz boşanma davasıyla ilgili ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 14:07
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 14:07
Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz'ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre 2012 yılında evlendiği Nagehan Şaşmaz'a dava açan Necati Şaşmaz, dava sürerken eşine ait ses kayıtlarını ve whatsapp yazışmalarını da CD halinde mahkemeye delil olarak sundu. Bu durum üzerine harekete geçen Nagehan Şaşmaz, avukatı aracılığıyla ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını belirterek şikayetçi oldu. 

“QR KODUNU OKUTUP KENDİ BİLGİSAYARINA TAŞIDI”

Şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında eşinin aleyhine delil olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, Nagehan Şaşmaz’dan habersiz cep telefonunu alarak WhatsApp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi. Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

Konuyla ilgili soruşturmayı İstanbul ANadolu Cumhuriyet Başsavcılığı başlattı. İfade veen Necati Şaşmaz, söz konusu yazışmaları ve ses kayıtlarını eşinin bildiğini ve onun bilgisi dahilinde aldığını söyledi. Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame düzenledi. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.