Kurt Russell, Kevin Costner'ın Yerini Aldı

Quentin Tarantino Django Unchained filmi için Kurt Russell'ı kadroya kattı.

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2011 17:21
Değiştirme Tarihi: 04.10.2011 22:05
Kurt Russell, Kevin Costner'ın Yerini Aldı

5 yıl kadar önce Death Proof’ta başrolü verdiği Mickey Rourke sorun çıkarınca Tarantino hemen Kurt Russell’ı aramış ve rolü kabul ettirmişti.

Django Unchained için çalışmalarını sürdüren Tarantino yine aynı şeyi yaşadı. Filmde baş kötü adamı oynayacak Leonardo DiCaprio’nun karakterinin yardımcısını oynaması beklenen Kevin Costner yan çizince, Tarantino yine telefona sarıldı. Ve telefonun diğer ucunda yine Kurt Russell vardı. Russell “Ace Woody” karakterini oynamayı kabul etti.

Bu arada Kill Bill’in ikinci bölümünde kısa bir rolü bulunan Laura Cayouette bu filmde de yan ollerden birini almayı kabul etti. Filmde yer alması kesinleşen isimler Jamie Foxx, Christoph Waltz, Samuel L Jackson, Gerald McRaney, Dennis Christopher olarak sıralanıyor.

Yönetmen Quentin Tarantino, Japon filmi Sukiyaki Western Django’dan büyük zevk almış olmalı: şimdi kendisi bir batı filmi yönetmeyi planlıyor! Django Unchained filmi 19. yy.’ın Amerikasında geçiyor ve Django adındaki siyah kölelikten silahlı soyguncuya dönen bir adamı konu alıyor. The Weinstein Company, Django Unchained’in vizyon tarihini 25 Aralık 2012 olarak belirledi.

Etiketler: kurt russell