Kubilay Aydın: Müzik yasağı saatinin ileri alınması bizi biraz rahatlattı

Dj Kubilay Aydın, pandemi süreci ile birlikte müzik ile iştigal eden iş yerlerinin kapatılması, konserlerin yasaklanması gibi sebepler ile hayatını müzikten kazanan müzisyenlerin çok zor durumlarda kaldığını belirtti. Normalleşme adımlarının başlaması ile ümitlenen müzik sektörünün gece 24.00’e kadar da olsa eğlenceye müsaade edilmesiyle bir nebze canlanacağını ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 14.07.2021 18:19
Değiştirme Tarihi: 14.07.2021 18:19
Kubilay Aydın: Müzik yasağı saatinin ileri alınması bizi biraz rahatlattı

Dj Kubilay Aydın pandemi süreciyle ilgili, “Gece 24.00’ten sonraki müzik yasağı ile beraber gece hayatını saat 24.00’te sona erdirmek zorundayız. Bu durum bizi biraz zorlasa da yasaklardan sonra bu bile bize can suyu olacak. Umarım pandemi tamamen biter ve bu zaman hiç olmazsa gece yarısından sonra sabaha kadar uzatılır. Bu sayede daha fazla eğlenmek isteyenleri engelleyen bir durum olmaz “dedi. 

İnsanlar, birçok sıkıntı ile karşılaştıkları için eğlenmek amacı ile gece dışarı çıkıp çıkma hususunda tereddüt içerisinde bulunuyorlar. Bu insanların aynı sıkıntıları yeniden yaşamamak için gece dışarıda eğlenmeyi sorgulama içerisine girdiklerini ifade eden Dj Kubilay Aydın “Eğlence sektörü çalışanları olarak umudumuz hükümetimizin, aşılama çalışmalarını tamamladıktan sonra bu sınırlamaları tamamen ortadan kaldırması ve eğlence mekânları eski düzenine dönmesidir“dedi.

Ünlü Dj Aydın, salgın nedeniyle büyük bir sıkıntı içerisine giren müzik sektörünün bir takım kısıtlamalar nedeni ile henüz tam anlamıyla kendine gelemediğini söyledi.  Dj Kubilay Aydın bu konuda yetkililerden yardım beklediklerini, binlerce belki de yüz binlerce kişinin ekmek kapısı olan müzik ve gece hayatı konusunda olumlu bir adım atılmasının sektördeki pek çok çalışanın yüzünü güldüreceğini ifade etti.