Kraliyet gelinleri ve gelinlik modelleri

Kraliyet gelinleri ve gelinlik modelleri

Düğün hazırlıkları aşamasınında en keyifli anlarından biri olan gelinlik seçimi sırasında hemen hemen her kadın düğününde,  peri masallarındaki prensesler gibi görünmek ister.  Uzun kuyruklu gelinlikler, duvaklar, zarif işlemeler kraliyet gelinlik modellerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Geçmişten bugüne en beğenilen kraliyet gelinlerini ve gelinlik modellerini sizler için derledik.

Danimarka Prensesi Marie Cavallier ve Prens Joachim
Danimarka Prensesi Marie Cavallier’in Arasa Morelli tasarımı olan gelinliği Fransız asaletini yansıtıyor. Floral desenlerin hakim olduğu Fransız danteli kullanılan gelinlik, modern tasarımı ile dikkat çekiyor.

 

 

 

 

İran Kraliçesi Farah Diba ve Şah Muhammed Rıza Pahlevi
Şahbanu ünvanına sahip olan Farah Diba zarif ve şık tarzı ile göz dolduran hanedan üyeleri arasında yer alıyor. Şah’ın üçüncü eşi olan Farah Diba’nın Yves Saint Laurent imzalı gelinliğinde Pers motifleri bulunuyor.

 

 

Prenses Madeleine ve Christopher O'Neill
İsveç Kraliyet ailesinin en küçük Prensesi Madeleine ve iş adamı eşi Christopher O'Neill 2013 yılında görkemli bir düğün ile Stockholm’de evlendi. Prensesin Valentino Garavani imzasını taşıyan gelinliğinin dört metre uzunluğundaki kuyruğu ise oldukça gözalıcı...

 

 

Monako Prensesi Grace Kelly ve Prens Rainier
Hollywood aktristi ve Monako Prensesi olan Grace Kelly gelmiş geçmiş en güzel ve zarif kraliyet gelinleri arasında yer alıyor. MGM stüdyolarının Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Helen Rose tarafından tasarlanan inci işlemeli gelinliğinde, 46 metre ipek ve dantel kullanılmış.

 

 

 

Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Prens William
2011 yılında gerçekleşen görkemli düğünde, Cambridge Düşesi Kate Middleton ünlü İngiliz tasarımcı Alexander McQueen'in baş tasarımcısı olan Sarah Burton imzalı gelinliği giydi. İngiliz ve Fransız kumaşlarının birarada kullanıldığı gelinlik hem geleneksel, hem de modern görüntüye sahip.

 

Dugunmevsimi.com tarafından hazırlanmıştır.  
 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 12/10/2016 12:33:49

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin