Koronavirüsü yenen Esra Balamir, Demet Akalın'la alışverişte!

Koronavirüse yakalanıp atlatan ünlü isim Esra Balamir, önceki gün Demet Akalın ve ailesiyle alışveriş yaparken görüntülendi. Balamir'in maskesiz olması da dikkatlerden kaçmadı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2020 10:07
Değiştirme Tarihi: 14.09.2020 10:07
Koronavirüsü yenen Esra Balamir, Demet Akalın'la alışverişte!

Esra Balamir, önceki gün Demet Akalın-Okan Kurt çifti ve kızları Hira’yla birlikte bir AVM’de alışveriş yaparken objektiflere yansıdı. Kısa süre önce koronavirüsü atlatan Balamir'in maske takmaması ise tepki aldı.

NELER YAŞAMIŞTI? 

Nisan ayında koronavirüs testi pozitif çıkan Balamir, yaşadıklarını şu sözlerle anlatmıştı: 

"Aslında kendimi grip zannettim, gripteki bulgular vardı. İki, üç gün öyle dolaştım arkadaşımın daha çok ateşi çıktı bana göre. Test yaptılar ‘iki güne çıkacak’ dediler. Arkadaşımın testi pozitif çıkınca ilçe sağlık ile iletişime geçtik bize geldiler, ‘evden çıkmayın’ dediler.

Bizimle ilgileneceklerini söylediler, öyle de oldu. İlaçlarımız geldi. Ateşim çıktı ama hiç öksürmedim. Sadece ateşim ve burun tıkanıklığı vardı arada da baş ağrısı.

İlacı kapıya kadar getirdiler her gün arıyorlar. Psikolojik destek için bile aradılar, çok ilgililer. Negatif çıkana kadar devam edecekler. Bu ilaç beş günlük beş gün sonra tekrar test yapacaklar negatif çıkana kadar böyle devam edecek.

Ben üçüncü gündeyim. Başka hastalıklarım da var. Dalağım yok. Binlerce kez şükürler olsun ki, bütün bunlara rağmen solunum sıkıntısı çekmedim. Bu hastalığı atlattıktan sonra güzel olan şey vücudumun bağışıklık kazanacak olması. Solunum sıkıntısı çekmedim ben, sigara kullanmıyorum bu yüzden diye düşünüyorum. Kendimi koruduğum için dirençli olduğumu düşünüyorum.

18 gün boyunca hiç evden çıkmadık. Market işlerimiz oldu, dışarıdan bir kez pizza söyledim. Ben birkaç gün boyunca hiç belirtisini anlamdım. Taşıyıcı gibiymişim. Bu süreçte sokakta olsam belki binlerce insana yaymış olabilirdim.Benim hiç kimseyle bir diyaloğum yoktu. Eve kimseyi çağırmadım ama yine de geldi bizi buldu. İnsanların rahatlığını anlayamıyorum. Her sabah daha iyi uyanıyorum. Burnumda tıkanıklık vardı şimdi daha rahat nefes alıyorum. 2 gün sonra test yapıldığında negatif çıkacak diye ümit ediyorum."