Koronavirüse yakalanan türkücü İsmail Hazar yoğun bakımda

Koronavirüse yakalanan Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Ünlü sanatçının, hastalığa ise katıldığı bir mevlitte yakalandığı belirtildi. Gündeme gelen bu haber sonrası İsmail Hazar kimdir, kaç yaşında, nereli gibi soruların yanıtları merak edildi. Peki İsmail Hazar kimdir? Sağlık durumu nasıl? İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2021 11:15
Değiştirme Tarihi: 18.03.2021 11:15
Koronavirüse yakalanan türkücü İsmail Hazar yoğun bakımda

Koronavirüse yakalanan İsmail Hazar hastanede tedavi altına alındı. Özel bir hastanedeki tedavisi sürdürülen Hazar'ın durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

Nefes almakta güçlük çeken Hazar'ın solunum ünitesine bağlandığı belirtildi. İsmail Hazar'ın koronavirüsün kendisine gittiği bir mevlitten bulaştığı tahmin ediliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

İSMAİL HAZAR KİMDİR?

İsmail Hazar, 1960 senesinde Kahramanmaraş'ta doğdu. Lise eğitimini Gaziantep Şehit Şahin Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi'ne başlayan İsmail Hazar, birer sene arayla "Size Selam Getirmişem", "Seveceksen Gel", "Gül" ve "Düğün Bayramı" albümlerini çıkarttı. Bu albümleri sayesinde "Yılın En İyi Türk Halk Müziği Erkek Sanatçısı" ödülüne layık görüldü.

İsmail Hazar'ın 15 albümü ve "Umutsuzlar", "Hasretim" ve "Meyrik" isimlerinde rol aldığı üç tane sinema filmi bulunuyor.