Koronavirüse yakalanan dünyaca ünlü şarkıcı Pink yaşadığı süreci anlattı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına yakalanan dünyaca ünlü şarkıcı Alecia Beth Moore veya bilinen adıyla Pink, yaşadığı süreci anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 09.04.2020 15:05
Değiştirme Tarihi: 09.04.2020 15:09
Koronavirüse yakalanan dünyaca ünlü şarkıcı Pink yaşadığı süreci anlattı

HASTALIK SÜRECİNİ ANLATTI 

40 yaşındaki Pink, Ellen DeGeneres'in internet üzerinden yayınladığı sohbet programına konuk oldu. Aynı zamanda astım hastası da olan Pink hastalık sürecini "Hayatım boyunca yaşadığım en korkunç şeydi" diyerek özetledi.

BİR MİLYON DOLAR BAĞIŞ YAPTI 

Bir süre önce hem kendisinin hem oğlunun iyileştiğini açıklayan Pink, corona virüsle mücadele eden hastanelere de 1 milyon dolar bağış yapmıştı.

ÖNCE OĞLUM HASTALANDI 

Gerçek adı Alecia Moore olan şarkıcı, yüzündeki dehşet ifadesiyle yaşadığı deneyimi anlattı: "Aslında her şey 3 yaşındaki Jameson ile başladı. O yaşta çocuklar her zaman hastadır. Fakat 14 Mart'ta oğlumun ateşi çıktı. 11 Mart'tan itibaren zaten karantinadaydık. Oğlumun ateşi çıktı ve her şey öyle başladı." 

OĞLUMUN ATEŞİ HİÇ DÜŞMEDİ 

Pink, oğlunun her geçen gün farklı semptomlar gösterdiğini de anlattı: "Karnı ağrıdı, başı ağrıdı, ishal oldu, boğazı ağrıdı. Ama bu sırada ateşi hiç düşmedi" diye konuştu.

ATEŞİM HİÇ YÜKSELMEDİ 

Şarkıcı, oğlunun hastalandığı ilk günlerde kendisinin hiçbir semptom hissetmediğini belirtti. Mart'ın 18 ile 20'si arasında hissettiği boğaz ağrısının bir gece yarısı aniden yoğun bir astım atağına dönüştüğünü belirten Pink " Nefes alamıyordum. Neredeyse 30 yıldır kullanmadığım, nefes alma yardımcısı nebulizatöre ilk kez ihtiyaç duydum." Pink, bu süreçte hiç ateşinin yükselmediğini de sözlerine ekledi.

AİLE DOKTORUNA BAŞVURDUK 

Ünlü şarkıcı, daha önceki açıklamasında ilk olarak aile doktoruna başvurduklarını, sürecin onun tarafından yönetildiğini, kendilerine test yapıldığını ve pozitif çıktığını anlatmıştı.

HERKES TEST YAPTIRABİLMELİ 

Pink, bu arada test konusundaki yetersizliklerden de söz etti. Ünlü şarkıcı "Ben test yaptırabildim siz yaptıramadınız diye kızgın olabilirsiniz. Ama bana kızmak hiçbir şeye yardımcı olmaz. Bu konuda herkesin aynı şansa yani test yaptırma olanağına sahip olabilmesi için birlikte çalışmalıyız" diye konuştu.

BU HASTALIK HERKESİ ETKİLİYOR 

Gerçek adı Alecia Beth Moore olan şarkıcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Bu hastalık ciddi ve gerçek. İnsanlar bu hastalığın yaşlı ve genç, sağlıklı ve sağlıksız, zengin ve yoksul herkesi etkilediğini bilmeliler" diye yazdı.