Koronavirüs tedavisi gören İkbal Gürpınar taburcu oldu

Koronavirüs tedavisi tamamlanan ve taburcu olan İkbal Gürpınar, "Şükürler olsun, an itibarıyla taburcu oldum. 'Taburcu' kelimesi, savaşta yaralanıp tedavisi biter bitmez taburuna dönecek hastalar için kullanılırmış. Rabbim hayırlarda, güzel işlerde yarışacağımız cepheler nasip etsin" dedi.​​​​​​​

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 15:02
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 15:02
Koronavirüs tedavisi gören İkbal Gürpınar taburcu oldu

Koronavirüs tedavisi tamamlanan ve taburcu olan ünlü sunucu İkbal Gürpınar, "A'dan Z'ye üzerimde emeği olan tüm sağlık çalışanlarına, temizlik görevlilerine ve yemekhane personeline sonsuz teşekkürler. Ve elbette dünyanın dört bir yanınsan dua gönderen siz kıymetli gönül dostlarıma" dedi. 

İşte İkbal Gürpınar'ın açıklamaları:

"Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbim'e kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz."

"Nefes almak ne büyük bir nimet. Bir bardak çay ve pilav, sağımdan soluma dönebilmek. Konuşmak yasak hala, ciğerlerimi yormamak için. Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm. Ömrümün geri kalanını doktor ve hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim inşallah."

"Yoğun bakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin. Sayın Bakanım (Fahrettin Koca) size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Olağanüstü bir organizasyon bu. Canla başla çalışıyor herkes. Allah devletimizi daim kılsın."

"Sizden ricam yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz. İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını. Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri. Hangi birini anlatayım?"

"Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşallah. Lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske ve eldiven, mesafe! Çektiğim acıları bilseniz adım atmazdınız dışarıya. İnanın öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz, dayanılacak gibi değil."

​​​​​​​

​​​​​​​