Koronavirüs aşısı için gönüllü olan Çağla Şıkel isyan etti

CoronoVac aşısı için gönüllü olan Çağla Şıkel, aşı olurken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. 'Koronadan korkun aşıdan değil' ifadelerini kullanan Çağla Şıkel'in bu paylaşımıyla birlikte 'ayrımcılık yapılıyor' tartışmaları da beraberinde türedi. Yanlış anlaşılmanın yayılmasını önlemek için yeni bir açıklama yapan Çağla Şıkel, 'Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim.' dedi. İşte Çağla Şıkel'den koronavirüs aşısı açıklaması

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 11:42
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 11:42
Koronavirüs aşısı için gönüllü olan Çağla Şıkel isyan etti

Çin aşısı olarak bilinen ve SinoVac firmasının geliştirdiği CoronaVac aşısını yaptıran 41 yaşındaki ünlü manken Çağla Şıkel, o anları sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Çağla Şıkel, yaptığı paylaşımda, 3. faz gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum. Koronadan korkun, aşıdan değil' notunu düşmüştü. 

Paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gören Çağla Şıkel'e, aşıyı nasıl olduğu ve aşıda ayrımcılık yapıldığına dair mesajlar atıldı. Duruma tepki gösteren Çağla Şıkel, sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. 

Şıkel şunları söyledi:

Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm... Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan 'Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim.

Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım. Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız. Saygılar.

Etiketler: çağla şıkel