Korkut Kırbay kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Korkut Kırbay hakkındaki bilgiler

Korkut Kırbay kimdir merak ediliyor. O Ses Türkiye altıncı bölümünde anlattıkları ile merak uyandıran Korkut Kırbay hakkındaki bilgiler araştırılıyor. O Ses Türkiye sahnesinde performansıyla dikkat çeken Korkut Kırbay kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi jüriyi seçti?

Yayınlanma Tarihi: 06.11.2021 23:22
Değiştirme Tarihi: 06.11.2021 23:22
Korkut Kırbay kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Korkut Kırbay hakkındaki bilgiler

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye’nin onuncu sezonunda kör eleme turu devam ediyor. Bu turda yer alan yarışmacılardan Korkut Kırbay, altıncı bölümde sahnedeki performansı ve babasına dair anlattığı hikayesi dikkat çekti. 4 jüri üyesini döndürmeyi başaran yarışmacıya dair bilgiler sorgulanıyor. Peki, Korkut Kırbay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

O SES TÜRKİYE KORKUT KIRBAY KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Korkut Kırbay, 52 yaşında. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Pilot olan Korkut Kırbay, çocukluk hayali olan meslek olduğunu söyledi. Müzik hayatının her anında olduğu söyleyen yarışmacı, onu sakinleştiren şeyin şarkı söylemek olduğunu belirtti.

Korkut Kırbay'ın babası da pilot imiş. Savaş pilotu olan babası, Kıbrıs Barış Harekatı sırasında atılan uçaksavar mermisi, uçağa mermi isabet ediyor. Ama patlamadan uçağın gövdesinde kalıyor. Bu şekilde iniş yapan babasının saçlarının beyazladığını söyledi. Annesi için babasının bu durumuna "neden saçların beyazlamış arkadaş" söylemiş. O da aynı şarkıyı söylemek için inat etmiş.

KORKUT KIRBAY HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye’nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Korkut Kırbay, “BİR EYLÜL AKŞAMINDA” adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla Beyazıt Öztürk’ü döndürmeyi başardı ve onun takımına katıldı.

 

İlgili Sayfalar: Magazin