Kırmızı Oda son bölüm ne zaman? Kırmızı Oda izle | Kırmızı Oda dizisine sürpriz isim: Köksal Öngür

TV8 ekranlarında her Cuma izleyicileriyle buluşan ve her bölümüyle reyting rekorları kıran Kırmızı Oda, her bölüm bir konuk oyuncuyu ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Hande Doğandemir, Burcu Biricik, Evrim Alasya, Salih Bademci ve Celil Nalçakan'ın konuk oyuncu olarak rol aldıkları sevilen dizide bu hafta konuk oyuncu olarak Türk sinemasının usta oyuncularından Köksal Öngür yer alacak.

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 11:13
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 11:19
Kırmızı Oda son bölüm ne zaman? Kırmızı Oda izle | Kırmızı Oda dizisine sürpriz isim: Köksal Öngür

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından senaryolaştırılan Kırmızı Oda’nın Cuma akşamı ekranlara gelecek yeni bölümünde sürpriz yaşanacak.

Başrollerinde Binnur Kaya ve Tülin Özen’in oynadığı TV8 ekranlarının fenomen dizisi Kırmızı Oda Kırmızı Oda’nın yeni bölümünde usta oyuncu Köksal Öngür konuk oyuncu olarak katılacak. Başrollerini Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç'in oynadığı Kırmızı Oda her Cuma saat 20:00'de TV ekranlarında...

HANGİ KARAKTERİ CANLANDIRACAK?

Usta oyuncunun sevilen dizide, Meriç Aral’ın canlandırdığı Ayşe karakterinin dedesini canlandıracağı öğrenildi.

KÖKSAL ÖNGÜR KİMDİR?

73 yaşında olan Köksal Öngür, Kars'ta dünyaya geldi. 1956 yılında TRT Ankara Radyosu, Çocuk Saati programında kısa radyo tiyatrolarıyla başlayan deneyimleri, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 1969 yılında mezun olana kadar sürdü. TRT'de programlara katılmanın yanında, seslendirme çalışmalarının da temelini atan sanatçı, Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile Devlet Opera ve Balesi yapımlarında çeşitli roller aldı. Radyo deneyimlerini seslendirmedeki ustalığını geliştirmekte kullanan Engür, tiyatroyla sınırlı kalmayıp, sinema ve dizi filmlerinde de oynadı. Sanatçı, SüngerBob KareŞort çizgi dizisinde Squitward'ü seslendirmiştir.

Köksal Engür, bir dönem TRT 1'de yayınlanan Leyla ile Mecnun adlı dizide Ak Sakallı Dede ve Karabasan rollerinde yer alarak hayran kitlesini genişletmişti. Ünlü oyuncu, son olarak Beş Kardeş dizisinde Osman karakteriyle seyirci karşısında yer aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.